Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Harman Kardon ujawnił pełną specyfikację głoś...

Harman Kardon ujawnił pełną specyfikację głośnika z Cortaną

Dwa miesiące temu na targach Computex 2017 Microsoft przedstawił pierwszy napędzany przez Cortanę głośnik domowy - Harman Kardon Invoke. Do tej pory pokazywano przede wszystkim wygląd urządzenia (na ładnie wykadrowanych i oświetlonych grafikach promocyjnych), zaś dane o parametrach były raczej szczątkowe. Harman Kardon zaczął ujawniać z biegiem czasu coraz więcej szczegółów praktycznie aż do teraz. Po zarejestrowaniu urządzenia w FCC wiemy już o nim wszystko.

Harman Kardon Invoke

Co warto wiedzieć o pierwszym samodzielnym głośniku zamieszkanym przez Cortanę? Zacznijmy od jego parametrów fizycznych. Urządzenie jest wysokie na 24,2 cm i szerokie na 10,7 cm, waży 1 kg. Uwagę zwraca dość niski pobór mocy, wynoszący 1,89W/2,88W w zależności od tego, czy włączony jest mikrofon. Jeśli chodzi o parametry odsłuchowe, Invoke odtwarza dźwięk w z zakresie 60-20kHZ (6dB). Na pokładzie znajdują się trzy głośniki niskotonowe 1,75" (45 mm) i trzy wysokotonowe 0,5" (13 mm). Łączność z urządzeniem można nawiązać za pośrednictwem Bluetooth (4.1) oraz Wi-Fi (802.11b/g/n/ac, 2,4GHz/5GHz). Wspierane formaty audio to AAC, MP3, Vorbis, FLAC, WMA i WAV.

Harman Kardon Invoke

By lepiej zrozumieć działanie głośnika i poznać jego budowę, przyjrzyjmy się kolejnej grafice. Jako że mamy do czynienia ze swego rodzaju bryłą obrotową, wiele elementów jest dostępnych niezależnie od tego, w którą stronę ją skierujemy. Na szczycie znajdują się mikrofony i panel dotykowy, a tuż pod nimi pokrętło regulacji głośności. Na samym dole umieszczono diodę sygnalizującą stan połączenia Wi-Fi. W podstawie ukryto zaś gniazdo zasilania i port Micro-USB (przeznaczony właściwie tylko do celów serwisowych). Na tylnym panelu znajdziemy z kolei dwie kontrolki - włącznik/wyłącznik mikrofonu oraz przycisk łączenia Bluetooth.

Harman Kardon Invoke

Invoke ma wejść na rynek jeszcze w tym roku, debiutując w USA. Nim jednak nastąpi premiera, Harman Kardon będzie prowadził zamknięty program testów beta. Z nieoficjalnych informacji ma wynikać, że egzemplarze głośnika trafiły już w ręce pierwszych testerów. Więcej szczegółów na temat urządzenia można znaleźć na stronie z bazą wiedzy o urządzeniach z Cortaną.

Krzysztof Sulikowski
28 lipca 2017, 19:48
1 196
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
28 lipca 2017, 19:48
1 196
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.