Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Oficjalna strona programu Windows Insider z o...

Oficjalna strona programu Windows Insider z odświeżonym interfejsem

Uruchomiony przed premierą Windows 10 program Windows Insider (nazywany też Niejawnym programem testów systemu Windows) pod względem liczby uczestników już dawno przeszedł najśmielsze oczekiwania Microsoftu, niemniej jednak jego idea dla wielu użytkowników wciąż może pozostawać niejasna. By to zmienić, firma niemal całkowicie przeprojektowała oficjalny portal Windows Insider. Co ciekawego tam znajdziemy?

Podstawowe informacje na temat programu zostały zaprezentowane w czytelny sposób na stronie głównej (na zrzutach ekranu poniżej). Menu główne odsyła do bardziej szczegółowych zagadnień, takich jak najważniejsze funkcje kompilacji Windows Insider Preview, gdzie odnotowane są wszystkie najciekawsze nowości funkcjonalne z ostatnich wydań, ale także poradniki dla komputerów i telefonów, udostępnianie opinii czy tworzenie i udostępnianie grafiki 3D za pomocą dostępnych w Windows 10 narzędzi. Są też specjalne działy dla firm, programistów i osób zainteresowanych społecznościowym aspektem Windows Insider. Przede wszystkim jednak portal zawiera cenne wskazówki dla osób, które dopiero chciałyby przystąpić do testów nowych kompilacji, ale nie wiedzą za bardzo, jak się za to zabrać.

Naszym zdaniem na szczególną uwagę zasługuje dział Omówienie programu, który bardzo dokładnie wyjaśnia, czym są np. kompilacje główne i pomocnicze/serwisowe, jakie zasady panują w pierścieniach szybkich aktualizacji (Fast Ring), wolnych aktualizacji (Slow Ring) oraz wersji zapoznawczej (Release Preview). Dowiedzieć się można również, jak opuścić program Windows Insider. Jeśli zaś chodzi o deweloperów, Microsoft udostępnia im zasoby (SDK) do tworzenia aplikacji wykorzystujących najnowsze, w zasadzie przedpremierowe jeszcze możliwości Windows 10. Ostatnią z ciekawostek jest społeczność Insiderów. W postach Dony Sarkar często możemy przeczytać o przedsięwzięciach Insiderów i organizowanych imprezach. Na portalu dowiemy się więc, jak zorganizować wydarzenie typu Create-A-Thon.

Cóż, jako Insiderom testującym wszystkie kompilacje Windows 10 praktycznie od dnia uruchomienia programu nie pozostaje nam nic innego, jak tylko polecić Wam odwiedzenie strony insider.windows.com/pl-pl i przejrzenie zawartych tam wiadomości.

Krzysztof Sulikowski
28 lipca 2017, 18:03
1 730
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
28 lipca 2017, 18:03
1 730
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.