Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Znamy już specyfikację USB 3.2. Będzie szybko...

Znamy już specyfikację USB 3.2. Będzie szybko!

W ciągu ostatnich lat wyznacznikiem i synonimem nowoczesnego standardu przewodowej transmisji danych stał się USB Type-C, po który coraz chętniej sięgają producenci smartfonów, tabletów, laptopów, komputerów stacjonarnych i innych urządzeń. Obecnie najwyższą prędkością oferowaną przez USB-C jest 10Gbps (gigabitów na sekundę) w USB 3.1 Gen 2. Standard idzie jednak dalej, praktycznie podwajając swoje możliwości.

USB 3.0 Promoter Group - w skład której wchodzą Microsoft, Apple, Intel, HP i inne firmy - ogłosiła specyfikację USB 3.2. Standard ten pozwoli na tworzenie hostów i urządzeń z wykorzystaniem dwu kanałów o prędkościach 5Gbps lub 10 Gbps. "Umożliwia to deweloperom platformy dalsze udoskonalanie produktów USB, by wpasowywały się w zapotrzebowanie klientów, efektywnie dublując wydajność istniejących kabli" - tłumaczy grupa. Oznacza to przykładowo, że host USB 3.2 połączony z urządzeniem pamięciowym USB 3.2 może realizować transfer z wydajnością przekraczającą 2GB/s za pośrednictwem istniejących kabli Type-C certyfikowanych dla SuperSpeed USB 10 Gbps.

USB 3.2

Jak komentuje Brad Saunders z USB 3.0 Promoter Group: "Gdy wprowadziliśmy na rynek USB Type-C, musieliśmy się upewnić, że złącza i kable USB Type-C certyfikowane dla SuperSpeed USB i SuperSpeed USB 10 Gbps będą wpierać wyższą wydajność USB, gdy zostaną rozwinięte nowe generacje USB 3.0. Aktualizacja USB 3.2 dostarcza nowego poziomu wydajności". Swój komentarz opublikowała też Roanne Sones, General Manager of Strategy and Ecosystem w Windows and Devices Group, która dodaje, że trwa już współpraca z partnerami nad wprowadzeniem nowej specyfikacji na rynek, zaś "zwiększona wydajność i niczym nie zmącona kompatybilność nowej specyfikacji USB 3.2 dadzą nowym urządzeniom USB 3.2 korzyści w obszarach prędkości i przepustowości, pozostając w zgodności z urządzeniami USB 3.0 i starszymi".

USB 3.2 nie został jeszcze ukończony, tym niemniej specyfikacja mówi, że znajduje się on w "końcowej fazie przeglądów" i zostanie oficjalnie zaprezentowany na wrześniowej konferencji USB Developer Days North America. Pierwszych urządzeń możemy się jednak spodziewać dużo później.

Krzysztof Sulikowski
26 lipca 2017, 15:07
1 347
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
26 lipca 2017, 15:07
1 347
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.