Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Wyłączona telemetria w Windows 10 blokuje osi...

Wyłączona telemetria w Windows 10 blokuje osiągnięcia Xbox. Jak to rozwiązać?

Mimo wprowadzenia przez Microsoft bardziej jasnych zasad prywatności wraz z opcją ich konfiguracji jeszcze przed pierwszym uruchomieniem Windows 10, telemetria wciąż wzbudza wiele kontrowersji. Zbieranie danych telemetrycznych dla celów diagnostycznych można oczywiście wyłączyć, jednak - jak się okazuje - niesie to ze sobą dodatkowe implikacje i może zaszkodzić pozornie niepowiązanym usługom.

Całkowite wyłączenie telemetrii wymaga od użytkownika nieco wiedzy technicznej, bowiem jest to zaawansowane ustawienie, do którego trzeba dotrzeć na własną rękę. Szczegółowy poradnik, jak tego dokonać, opublikujemy w niedalekiej przyszłości znajdziecie tutaj, tymczasem zajmijmy się kwestią wpływu takiego ustawienia na inne usługi. Okazało się, że wyłączenie telemetrii powoduje też wyłączenie wsparcia dla osiągnięć Xbox dla gier ze Sklepu Windows, które je wspierają. Niespodziewaną zależność odkrył użytkownik Reddita. Z jego raportu wynika, że osiągnięcia Xbox przestają działać, gdy usługa Connected User Experiences and Telemetry (Środowiska i telemetria połączonego użytkownika) zostanie wyłączona przez użytkownika.

Środowiska i telemetria połączonego użytkownika

Jak głosi opis usługi Środowiska i telemetria połączonego użytkownika, pozwala ona "korzystać z funkcji, które obsługują środowiska w aplikacji i połączonego użytkownika. Ta usługa zarządza także zbieraniem i transmisją informacji diagnostycznych i użycia (te działania są sterowane zdarzeniami), gdy opcje prywatności diagnostyki i użycia są włączone w obszarze Opinie i diagnostyka. (Informacje są używane do udoskonalania środowiska pracy i jakości platformy systemu Windows)". Microsoft nie poinformował przy tym, że usługa telemetrii tworzy zależność z usługami niezwiązanymi z diagnostyką, takimi jak osiągnięcia w grach. Być może zostanie to poprawione w którejś z kolejnych aktualizacji Windows 10, jednak na razie jedynym wyjściem (jeśli można to tak nazwać) jest przywrócenie telemetrii.

Krzysztof Sulikowski
24 lipca 2017, 18:23
2 012
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
24 lipca 2017, 18:23
2 012
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.