Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Prace nad komputerem ARM są już na zaawansowa...

Prace nad komputerem ARM są już na zaawansowanym etapie

Pojawiły się informacje dotyczące najnowszego patentu Microsoftu, Wireless Communications Device (bezprzewodowe urządzenie komunikacyjne). Opisane w nim zostało szczegółowo zastosowanie systemu łączności LTE. Co ciekawe, nie dotyczy on wyłącznie jednego urządzenia – sugerując się grafikami, można założyć, że mityczny Surface Phone również korzystać będzie z przedstawionego rozwiązania.

Jeden z rysunków załączonych do wniosku patentowego

Tym, co w złożonym w styczniu ubiegłego roku wniosku patentowym przykuwa uwagę najbardziej, jest drobiazgowe opisanie części aspektów technicznych jednego z przedstawionych urządzeń. Wyszczególniony został nawet zakres temperatur, na których działanie zostanie ono wystawione. Niestety, nie jest to sprzęt, który uznać można by za Surface Phone – jego wygląd całkowicie różni się od jego wstępnych koncepcji. W miejscu, gdzie zwyczajowo znajduje się klawiatura, widnieje dosyć mocno wystający panel, całość zaś wykorzystuje tradycyjną koncepcję zamykania z wykorzystaniem zawiasów (clam shell). Podejrzewać można, że urządzenie te będzie niczym innym, jak komputerem działającym w oparciu o procesor ARM. Ogrom zawartych w opisie detali sugeruje, że prace nad nim są już na zaawansowanym etapie. Niestety, w przypadku rysunku technicznego przypominającego Surface Phone informacji szczegółowych brakuje – wygląda na to, że fanom enigmatycznej hybrydy smartfona z komputerem przyjdzie jeszcze sporo poczekać.

Wszystko wskazuje na to, że Microsoft swoje wysiłki skupia obecnie na komputerach ARM, pozostawiając upragnionego przez wielu Surface Phone przyszłości. Być może jest to spowodowane brakiem odpowiednio rozwiniętej technologii bądź też zabiegiem marketingowym oraz budowaniem gruntu pod urządzenie, na które rynek nie jest jeszcze gotowy.

Amadeusz Labuda
24 lipca 2017, 12:14
1 140
Odsłony
Amadeusz Labuda
24 lipca 2017, 12:14
1 140
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.