Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Problemy z Surface? Narzędzia diagnostyczne z...

Problemy z Surface? Narzędzia diagnostyczne znajdziesz w Sklepie Windows

Surface, choć uchodzi za markę klasy premium, lubi od czasu do czasu stwarzać problemy. By oszczędzić użytkownikom wątpliwej przyjemności obcowania z niedomagającym tabletem lub laptopem, Microsoft opublikował w Sklepie Windows zestaw narzędzi diagnostycznych. Co istotne, można pobrać je także na Windows 10 S, który - jak wiadomo - zezwala na uruchamianie aplikacji wyłącznie ze Sklepu. To dobra wiadomość dla posiadaczy Surface Laptopa, dostarczanego domyślnie z okrojoną wersją "Okienek" na pokładzie.

Surface Diagnostic Toolkit można było dotąd pobrać jedynie ze strony Microsoft, co zdawało egzamin praktycznie zawsze... aż do wprowadzenia Windows 10 S. Cechą kluczową tej edycji "Okienek" są ograniczenia w warstwie oprogramowania - można uruchamiać tylko aplikacje pobrane ze Sklepu Windows, jednak nawet te ograniczają się do aplikacji użytkowych. Windows 10 S nie pozwala uruchamiać zaawansowanych funkcji Windows, takich jak Wiersz polecenia (CMD) czy PowerShell, a także dystrybucji Linuksa, które od niedawna także można pobrać ze Sklepu. W przypadku usterki Surface'a oznaczałoby to konieczność upgrade'u do Windows 10 Pro, co w większości przypadków wiąże się z dodatkową opłatą. Problem został jednak zażegnany, bowiem Surface Diagnostic Toolkit zawitał do Sklepu Windows jako pełnoprawna aplikacja.

Rozwiązywanie problemów z Surface

Jak sama nazwa sugeruje, Surface Diagnostic Toolkit jest aplikacją służącą do rozwiązywania problemów z urządzeniami Surface. Więcej dowiedzieć się można z jej opisu: "Po części edukator, po części detektyw, po części doktor - Surface Diagnostic Toolkit przeprowadzi cię przez szereg napraw oprogramowania i diagnostyk sprzętowych, szybko i wydajnie wykrywając i rozwiązując problemy z twoim urządzeniem. Skorzystaj z tej aplikacji, by sprawdzić żywotność baterii, zyskać szczegółowe informacje na temat urządzenia, naprawić typowe problemy z oprogramowaniem i zweryfikować podzespoły twojego Surface'a. Surface Diagnostic Toolkit jest najlepszym miejscem, by rozpocząć proces rozwiązywania problemów. Poprowadzi cię on przez najlepszą ścieżkę wsparcia, zapewniając najszybsze rozwiązanie, byś mógł powrócić do przekuwania idei na działania i osiągania większych możliwości ze swoim Surfacem".

Zestaw narzędzi diagnostycznych można pobrać bezpłatnie ze Sklepu Windows. Choć aplikacja teoretycznie powinna współpracować z całą linią Surface, obecnie jest ona najwyraźniej zgodna jedynie z modelem Surface Laptop.

Krzysztof Sulikowski
20 lipca 2017, 14:44
1 018
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
20 lipca 2017, 14:44
1 018
OdsłonyKomentarze

Kto nie poznał jeszcze jaka to przyjemność pracować na Surface Pro, to powinien spróbować jak najszybciej. Ekran PixelSense, funkcje dotykowe oraz 13,5 godzin pracy baterii daje wyjątkowe możliwości --> https://www.microsoft.com/pl-pl/store/d/surface-pro/8NKT9WTTRBJK/JZSC?icid=Cat_Surface-Hero1-SurfacePro_290617
Ekspert Microsoft , 21 lipca 2017, 17:58

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.