Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Kolejne problemy z Surface Pro - powodem wadl...

Kolejne problemy z Surface Pro - powodem wadliwe matryce

Coś się kończy, coś się zaczyna. Ledwie zażegnane zostały problemy Surface Pro dotyczące spontanicznego przechodzenia urządzenia w stan hibernacji lub wyłączania się, a na horyzoncie już pojawiły się kolejne i to tym razem poważniejsze. Otóż wiele spośród najnowszych hybryd Microsoftu boryka się z komplikacjami natury sprzętowej w postaci niejednolicie podświetlonej matrycy.

Przypadłość ta jest częsta w przypadku panelów LCD i teoretycznie nie trzeba by się tym przejmować. Tylko teoretycznie, bowiem Surface Pro miał być urządzeniem klasy premium, nie zaś typową hybrydą sprzedawaną po stosunkowo niskiej cenie. Na domiar złego jedną z jego głównych grup odbiorczych byli twórcy, zwłaszcza ci powiązani z obróbką grafiki. Nietrudno sobie wyobrazić, jak na dobór kolorów wpływa niejednolite podświetlenie grafiki – owszem, można po prostu odpuścić sobie dokonywanie działań na dolnej części panelu, jednak zmniejsza się w ten sposób rozmiar obszaru roboczego. Ewidentnie winę ponosi dział kontroli jakości, o ile oczywiście nie otrzymał on od giganta z Redmond specjalnych wytycznych, by przepuszczać wadliwe sztuki. Jakkolwiek by nie było, jest to kolejny solidny cios w nadszarpniętą już reputację Surface Pro – a więc i całej linii Surface, której jest on najbardziej rozpoznawalnym elementem. Same nastawienie Microsoftu do całej sprawy także jest dosyć enigmatyczne, bowiem jak na razie nie wypowiedział się na ten temat wcale. W efekcie nie wiadomo, czy dotknięte problemem egzemplarze zostaną objęte jakimkolwiek programem wymiany, zwrotu części kosztów bądź innym działaniem mającym przywrócić zaufanie dla marki.

Porównanie matryc w Surface Pro oraz Surface Pro 4

Należy przy tym pamiętać, że nie jest to pierwszy przypadek, w którym urządzenie z tej linii miało problemy na starcie. Podobnie było również w przypadku docenionego dopiero z biegiem czasu Surface Pro 4, który do tej pory cieszy się sporą popularnością. Co prawda w przypadku tym chodziło głównie o czas pracy na baterii, nie zaś o stricte sprzętowe problemy – niemniej gigant poradził sobie z nimi i tym samym udobruchał użytkowników. Ponadto pamiętać należy, że Surface Pro jest jeszcze urządzeniem dosyć świeżym, ergo wiele może jeszcze ulec zmianie w jego kwestii.

Amadeusz Labuda
18 lipca 2017, 10:30
1 197
Odsłony
Amadeusz Labuda
18 lipca 2017, 10:30
1 197
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.