Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Creators Update nie dla PC z procesorami Inte...

Creators Update nie dla PC z procesorami Intel "Clover Trail" Atom

Pięć lat temu część producentów PC eksperymentowała z hybrydami na fali popularności pierwszych urządzeń Surface. Gigant z Redmond zdołał przekonać ich do stworzenia urządzeń z Windows RT, ale klienci nigdy nie zaakceptowali kłopotliwego i ograniczonego systemu. W czwartym kwartale 2012 r. nastąpił pewien przełom, gdy pojawiły się układy Intel "Clover Trail" Atom, będące odpowiedzią na słabsze układy ARM związane z Windows RT. W rezultacie wielu producentów OEM, wliczając w to HP, Samsunga i Lenovo, wprowadziło na rynek hybrydy z Clover Trail i Windows 8. Dziś, po ponad 4 latach ich użytkownicy mogą zobaczyć komunikat, że "Windows 10 nie jest wspierany na tym PC".

Według ostatnich raportów użytkownicy komputerów z prominentnym niegdyś SoC nie mogą zaktualizować swoich maszyn do Windows 10 Creators Update. Podczas procesu aktualizacji, po pobraniu ponad 3 GB plików instalacyjnych następuje sprawdzenie zgodności. Aktualizacja kończy się wówczas niepowodzeniem, a przed użytkownikiem wyświetla się komunikat mówiący o braku dalszego wsparcia dla Windows 10 na tym komputerze.

Clover Trail

Dotąd o braku wsparcia informował prawdopodobnie tylko Acer, choć już w kwietniu tego roku problem został opisany na forum Microsoft Community. Jak pisał tajwański producent, Windows 10 Creators Update nie oferuje wsparcia dla następujących procesorów Intel Clover Trail:

  • Atom Z2760
  • Atom Z2520
  • Atom Z2560
  • Atom Z2580

"Micrsoft współpracuje z nami, by pomóc w dostarczeniu kompatybilnych sterowników, które zaadresują tę niekompatybilność. Jeśli zainstalujecie Windows 10 Creators Update, ikony i tekst mogą nie pojawiać się w ogóle lub wyświetlać się jako pełne kolorowe bloki lub paski. Jeśli zainstalowaliście już Creators Update i doświadczacie problemów, możecie skorzystać z opcji odzyskiwania Windows 10, by przywrócić system do wcześniejszej kompilacji" - pisał Acer. Na razie nie pojawiły się jednak żadne aktualizacje, które pozwoliłyby bezproblemowo zainstalować Creators Update na maszynach z wymienionymi układami.

Krzysztof Sulikowski
17 lipca 2017, 20:48
1 590
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
17 lipca 2017, 20:48
1 590
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.