Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

GlassHands - okulary przeciwsłoneczne jako ek...

GlassHands - okulary przeciwsłoneczne jako ekran dotykowy

W ostatnich latach rozwój technologii wpłynął ogromnie zwłaszcza na jeden rodzaj urządzenia – mowa tu o smartfonach. Początkowo toporne i ograniczone, z biegiem czasu zyskały możliwości porównywalne wręcz do komputerów, nie tracąc przy tym swojego mobilnego charakteru, który jednakże wiąże się z pewnymi limitami, którym podlega tego typu sprzęt. Za przykład może posłużyć niewielka powierzchnia robocza oferowana przez wyświetlacze smartfonów – jest ona problematyczna zwłaszcza dla osób o dużych dłoniach, bowiem ciężko im manipulować precyzyjnie na przestrzeni często mającej przekątną w okolicach zaledwie 5 cali. Całkiem możliwe jednak, że Microsoft znalazł na to remedium o nazwie GlassHands.

Technologia ta korzysta z jednego z ostatnich patentów giganta, polegającego na trójwymiarowym śledzeniu obiektów w celu poszerzenia rozmiaru wyświetlacza. Efekt, jaki udało się dzięki temu uzyskać, robi wrażenie – używając GlassHands oraz najzwyklejszych w świecie okularów przeciwsłonecznych można sprawić, by blat, na którym znajduje się urządzenie, stał się swego rodzaju przedłużeniem sensora dotyku. Jest to możliwe, gdyż kamera znajdująca się w smartfonie wychwytuje odbicie palca na szkle okularów oraz swoją pozycję względem niego, dosyć precyzyjnie śledząc ruch i interpretując go jako sygnał wejściowy. Mimo iż do poprawnego działania wymagana jest kalibracja uwzględniająca krzywiznę wykorzystywanych okularów, metoda ta pozwala nawet na śledzenie gestów wykonywanych w powietrzu.

Patent Microsoftu powiązany z GlassHands

Ciężko jest jednoznacznie określić, dlaczego Microsoft opracował rozwiązanie, jakim jest GlassHands. Możliwe, że funkcjonować ma jako po prostu kolejny samodzielny produkt, bardziej prawdopodobnym wydaje się jednak jego wykorzystanie w tandemie z HoloLens bądź nadchodzącym Surface Phone.

Amadeusz Labuda
11 lipca 2017, 10:51
861
Odsłony
Amadeusz Labuda
11 lipca 2017, 10:51
861
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.