Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Nietypowy tandem - telefon działający bez bat...

Nietypowy tandem - telefon działający bez baterii oraz Skype

Niesamowicie trudno spotkać w dzisiejszych czasach kogoś, kto nie posiada smartfona. Urządzenia te podbiły serca użytkowników, oferując niespotykane wcześniej możliwości. Niestety, większość dostępnych obecnie na rynku modeli współdzieli jedną, za to poważną wadę – z racji na spore zużycie energii należy je często podładowywać. Nic dziwnego, że marzeniem wielu osób jest w pełni funkcjonalny smartfon, który ładowania potrzebować nie będzie wcale. Zanim jednak technologia dojdzie do etapu umożliwiającego skonstruowanie takowego, minie jeszcze oczywiście sporo czasu. Niemniej, poczynione zostały w tym kierunku pierwsze kroki.

Zespół złożony z uczniów oraz nauczycieli Waszyngtońskiego Uniwersytetu stworzył niedawno prototyp telefonu pozbawionego baterii. Mimo iż niesamowicie toporny i pozbawiony jakichkolwiek udogodnień, spełnia on swoje zadanie – umożliwia rozmowy i nie wymaga ładowania. Jego niski pobór mocy, wynoszący zaledwie 3,5 mikrowata, zaspokajają transmisje radiowe na odpowiednim paśmie oraz światło. Tak niska prądożerność nie mogła obyć się bez wad, w skutek których urządzenie przypomina nieco działaniem walkie-talkie. Dokładniej rzecz ujmując, przy wypowiadaniu słów w stronę mikrofonu należy wcisnąć przycisk odpowiedzialny za nadawanie. Sygnał z prototypu wędruje następnie do specjalnej stacji, która wykonuje połączenie wykorzystując do tego celu komunikator Microsoftu, czyli Skype.

Nadchodzi nowa generacja telefonów?

Mimo iż trudno wyobrazić sobie używanie tego typu telefonu w obecnych czasach, może okazać się on pierwszym zwiastunem zmian na rynku urządzeń mobilnych. Jakkolwiek by na to nie spojrzeć, bardziej niż samo urządzenie liczy się w tym przypadku niesiona przez nie idea.

Amadeusz Labuda
6 lipca 2017, 23:29
1 260
Odsłony
Amadeusz Labuda
6 lipca 2017, 23:29
1 260
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.