Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Kolejne przesunięcia terminów – Fall Creators...

Kolejne przesunięcia terminów – Fall Creators Update bez Windows Timeline

Każda z wielkich aktualizacji dedykowanych najnowszemu systemowi operacyjnemu Microsoftu wnosiła do systemu spory bagaż nowych opcji i funkcji. Niestety ostatnia z nich, czyli Creators Update, okazała się częściowo niewypałem – zabrakło w niej między innymi wyczekiwanej przez wielu funkcjonalności Kontakty (My People). Gigant z Redmond postanowił ją dopracować i zaimplementować dopiero w przyszłości. Wygląda na to, że mamy do czynienia z powtórką z rozrywki, bowiem Windows Timeline wbrew oczekiwaniom nie pojawi się wraz z Fall Creators Update.

Podstawowe założenia funkcjonalności Windows Timeline są dosyć proste: ma ona umożliwić płynne przejście z jednego urządzenia na drugie, na przykład podczas pracy nad dokumentem. Co istotne, wspierać ma również urządzenia działające w oparciu o iOS i Androida. Łatwo sobie wyobrazić, jak bardzo mogłoby to uprościć pracę podczas korzystania z wielu różnych urządzeń. Niestety, jak wynika z tweeta opublikowanego przez Joe Belfiore, na wdrożenie Windows Timeline do Windows 10 przyjdzie nam poczekać do przyszłego roku (do kolejnej po Fall Creators Update wielkiej aktualizacji). Wyjątek stanowią Insiderzy, do ich rąk funkcjonalność ma trafić niedługo po wprowadzeniu nadchodzącego Fall Creators Update.

To już drugi raz, gdy Microsoft nie wywiązuje się ze swoich obietnic dotyczących wielkich aktualizacji Windows 10. Jakkolwiek by nie tłumaczyć całej sytuacji, pozostaje jedynie nadzieja że jest to ostatni raz, gdy coś podobnego ma miejsce. Można nawet posunąć się do stwierdzenia iż lepiej byłoby, gdyby wcześniej nie zapowiadano Windows Timeline. Koniec końców, na chwilę obecną pozostaje niesmak wywołany niespełnioną nadzieją.

Amadeusz Labuda
3 lipca 2017, 22:03
1 534
Odsłony
Amadeusz Labuda
3 lipca 2017, 22:03
1 534
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.