Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Pojawiły się nowe funkcje w Microsoft Teams -...

Pojawiły się nowe funkcje w Microsoft Teams - kierowane do sektora edukacyjnego

Microsoft pod koniec zeszłego tygodnia ogłosił, że dodane zostały nowe funkcje do jego aplikacji Microsoft Teams, będącej częścią pakietu Office. Co więcej, nowa odsłona programu dostępna jest na 181 rynkach w 25 językach. Wprowadzone nowości kierowane są do uczniów i nauczycieli, a co za tym idzie, skorzystać z nich będą mogli jedynie subskrybenci pakietu Office 365 dla instytucji edukacyjnych.

Nietrudno zauważyć, że gigant z Redmond bardzo angażuje się w rozwój swoich rozwiązań pod kątem edukacji. Przykładem tego jest Windows 10 S, który ma zapewnić komfort i bezpieczeństwo użytkownikom, czy chociażby Minecraft: Education Edition, którego celem jest nauka programowania. Microsoft Teams będący świetnym narzędziem do pracy zespołowej jest rozwijany w taki sposób, aby wspomóc sektor edukacyjny m.in. poprzez wygodną komunikację i współpracę między uczniami i nauczycielami. Pomóc w tym mogą nowe funkcje:

  • School Data Sync - automatycznie zapełnia klasy listami studentów znajdującymi się w szkolnym systemie informatycznym.
  • OneNote Class Notebooks - czyli dodanie notatników do każdej klasy, które umożliwiają nauczycielom organizowanie interaktywnych lekcji oraz dostarczenie indywidulnego programu nauczania,
  • Apps - szybki dostęp do aplikacji pakietu Office 365 przez nauczycieli, co umożliwia łatwe wykorzystanie potrzebnych aplikacji do współpracy z klasą,
  • End-to-end assignment managment - czyli zarządzanie przydziałami w klasach, które umożliwia nauczycielom szybkie i bezwysiłkowe przechodzenie między fazą tworzenia i dystrybucji a fazą oceniania i opinii.

Microsoft Teams odgrywa coraz większą rolę w sektorze edukacyjnym

Rozwiązania wdrożone w Microsoft Teams odnośnie edukacji niewątpliwie mogą pomóc i zwiększyć efektywność nauczania, chociażby poprzez ułatwioną współpracę między uczniami i nauczycielami, która dodatkowo może być urozmaicona materiałami przedstawionymi za pomocą aplikacji dostępnych w pakiecie Office. O wiele łatwiej będzie zrozumieć i zapamiętać coś, co zostanie zaprezentowane np. w formie prezentacji PowerPoint, niżeli poprzez słowne opisywanie. Kłopotem jednak może być zapewnienie wszystkim uczniom w klasie dostępu do komputera. Aplikację Microsoft Teams można pobrać z oficjalnej strony Microsoftu oraz ze Sklepu Windows (wersja mobilna).

Damian Lisak
26 czerwca 2017, 11:30
989
Odsłony
Damian Lisak
26 czerwca 2017, 11:30
989
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.