Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Chiny drugim największym rynkiem dla Surface

Chiny drugim największym rynkiem dla Surface

Wraz z wydaniem Surface Laptopa i zaktualizowanego Surface Pro, Microsoft po raz pierwszy udostępnia swoje urządzenia globalnie, wliczając w to Chiny. Towarzyszy temu również wydanie specjalnej wersji Windows 10, przeznaczonej dla chińskiego rządu i instytucji państwowych. Taki obrót spraw stał się możliwy po tym, jak Microsoft pokazał Chinom kod źródłowy Windows 10 i zyskał jego zatwierdzenie.

Sytuacja na linii Microsoft-Chiny bywała w ostatnich latach (delikatnie mówiąc) napięta, ale to już najwyraźniej przeszłość. Trwające już blisko 25 lat wysiłki firmy z Redmond na tym specyficznym rynku zaczęły przynosić zamierzone efekty. Więcej na ten temat dowiadujemy się od Alaina Croziera, szefa Microsoft w Chinach: "Wszystko idzie w dobrą stronę. Przykładowo, w ciągu ostatnich 10 dni przedstawiliśmy dwie duże zapowiedzi. Po pierwsze, mieliśmy pierwszą globalną premierę produktu, który dotarł też do Chin - chodzi o Surface Pro. To wyraźny znak, że rynek chiński jest dla Microsoft bardzo ważny. Większość produktów (o ile nie wszystkie) ukazała się poza granicami USA. Już teraz [Chiny] to drugi co do wielkości rynek Surface. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, Chiny staną się dla Microsoft pierwszym rynkiem pod względem sprzętu". Alain Crozier dodaje też, że biznes chmurowy, który Microsoft otworzył w Chinach jakiś czas temu, doświadcza teraz bardzo stabilnego wzrostu.

Sukces, jaki Microsoft odniósł na rynku Chińskim, Crozier tłumaczy indywidualnym podejściem, współpracą z partnerami i obraniem strategii długoterminowej. Choć jeszcze kilka lat temu trudno to było sobie wyobrazić, Chiny pretendują do miana największego rynku dla Microsoft i... jeśli Microsoft utrzyma swoje strategie, prawdopodobnie się nim staną.

Krzysztof Sulikowski
17 czerwca 2017, 13:12
1 299
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
17 czerwca 2017, 13:12
1 299
OdsłonyKomentarze

Nie trzeba jechać do Chin, by kupić Surface ;) https://www.microsoftstore.com/store/mseea1/pl_PL/pdp/productID.5110682400?icid=HP-Hero--SurfacePro-052317-pl_PL. Fantastyczny sprzęt!
MOD, 18 czerwca 2017, 09:38

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.