Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Creators Update z małym poślizgiem dotarł na ...

Creators Update z małym poślizgiem dotarł na Surface Hub

Microsoft ostatnimi czasy przykłada coraz większą wagę do rozwiązań dedykowanych firmom. Dotyczy to nie tylko oprogramowania, lecz również urządzeń, których główną grupą odbiorczą są klienci biznesowi. Oczywiście sztandarowym wręcz tego przykładem jest Surface Hub, czyli wyspecjalizowany, naścienny komputer/tablet działający pod dyktando Windows 10 Teams. Wykorzystanie odmiennej wersji systemu operacyjnego wymagało specjalnego przygotowania plików aktualizacyjnych, w skutek czego na ostatnią aktualizację właściciele wielkiego ekranu musieli poczekać nieco dłużej. Tak czy inaczej Creators Update jest już dostępny również dla nich. Mało tego, z racji możliwości Surface Huba, jego posiadacze zyskali przy okazji kilka opcji niedostępnych dla pozostałych użytkowników.

Wraz z wprowadzeniem ostatniej wielkiej aktualizacji poprawie uległa zwłaszcza obsługa tego gigantycznego tabletu. Zauważyć to można w usprawnionym nawigowaniu w programach, takich jak Office 365 czy też Skype. Poprawiono również obsługę audio, z naciskiem na rozpoznawanie mowy oraz jej konwersji na tekst (speech-to-text). Jak wiadomo, w biznesie kluczowe jest bezpieczeństwo, wobec czego również w tym aspekcie pojawiły się pewne nowości. Użytkownicy mają teraz możliwość między innymi ustawienia automatycznego czyszczenia danych po każdej sesji i blokowania USB niezabezpieczonego przez BitLocker. W połowie czerwca planowana jest aktualizacja aplikacji Whiteboard dla Surface Hub, na której urządzenie to powinno wiele zyskać

Wygląda na to, że urządzenie Microsoftu dzięki swej funkcjonalności niebawem otrzyma szansę stania się niezbędnikiem w każdej średniej i dużej firmie. Oferowanych przez nie funkcjonalności podczas konferencji czy zebrań w zasadzie nie da się porównać do konwencjonalnych rozwiązań (laptop + projektor) i jak dowodził Microsoft, takie rozwiązanie konferencyjne staje się dużo tańsze niż tradycyjne.

Amadeusz Labuda
1 czerwca 2017, 20:36
1 656
Odsłony
Amadeusz Labuda
1 czerwca 2017, 20:36
1 656
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.