Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

USB-C jednak dostępne w urządzeniach Surface

USB-C jednak dostępne w urządzeniach Surface

Na początku tego miesiąca, podczas konferencji #MicrosoftEdu, zaprezentowany został Surface Laptop. Mimo wielu pochwał, nie zabrakło też głosów krytyki, które to skupiały się głównie na jednym aspekcie: braku coraz popularniejszego portu USB-C. Służy on do szybkiej transmisji danych, oraz co ważniejsze, szybszemu ładowaniu urządzeń, takich jak smartfony. Wiele osób było przekonanych, że Microsoft weźmie te opinie pod uwagę, jak się jednak okazało podczas niedawnego wydarzenia w Szanghaju, również w Surface Pro nie zastosowano tego standardu. Na całe szczęście gigant z Redmond ma już plan, jak naprawić tę sytuację.

Otóż planowane jest wypuszczenie na rynek, jeszcze w tym roku, specjalnej przejściówki, dzięki której uzyskamy substytut portu USB typu C. W założeniu, ma być ona podpinana do złącza Surface Connect, w celu zapewnienia odpowiedniej wydajności. Co prawda istnieje już Hub (Surface Dock), przeznaczony do użytku z urządzeniami linii Surface, jednak jeśli chodzi o USB, oferuje on je tylko w wersji 3.0. Panos Panay podczas wywiadu, jaki przeprowadził z nim serwis The Verge, niestety nie poinformował, dlaczego w najnowszych urządzeniach nie znajdziemy wbudowanego portu USB-C, wspominając jedynie lakonicznie, o nieudanym porcie micro-USB w Surface 3.

Konkurencja posiada używa portów USB-C już od jakiegoś czasu

Kiedy dokładnie przejściówka ukaże się w sprzedaży, nie wiadomo. Pewnym jest tylko to, że będzie miało to miejsce jeszcze tego roku. Również jej cena nie jest znana, mało tego, istnieje szansa, że pod pojęciem przejściówki ukaże się kolejna wersja Surface Dock. Pozostaje nam mieć nadzieje, że polityka Microsoftu nie zacznie przypominać tej, którą stosuje obecnie Apple (bogaty pakiet przejściówek, oczywiście dostępnych za dopłatą).

Amadeusz Labuda
24 maja 2017, 14:25
888
Odsłony
Amadeusz Labuda
24 maja 2017, 14:25
888
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.