Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Nowe narzędzie w Office 365 - Microsoft White...

Nowe narzędzie w Office 365 - Microsoft Whiteboard

Na konferencji w Szanghaju, prócz prezentacji urządzeń, mogliśmy doświadczyć także pokazu nowego narzędzia, które wkrótce ma się pojawić w pakiecie Office 365. Mowa tu o Microsoft Whiteboard, czyli narzędziu, dzięki któremu w prosty sposób użytkownicy będą mogli wspólnie tworzyć rysunki techniczne, zadania matematyczne, tabele, itp.

O ile wiadomo, funkcja dostępna ma być jeszcze w tym roku, a biorąc pod uwagę jej charakter, spodziewamy się jej w dużej aktualizacji Fall Creators Update, jesienią tego roku. Co prawda Whiteboard był dostępny już w tamtym roku, ale wówczas funkcja ta miała formę aplikacji, którą można było pobrać ze Sklepu Windows. Co więcej, aplikacja kierowana była do uczniów i nauczycieli, aby ułatwić tej grupie odbiorczej pracę np. nad zagadnieniami matematycznymi, m.in. poprzez możliwość tworzenia rysunków i tabel w aplikacji OneNote Class Notebook, oraz udostępniania ich na dużym ekranie. Teraz każdy subskrybent pakietu Office 365 ma mieć dostęp do owego narzędzia.

Microsoft Whiteboard w Office 365

Jeżeli chodzi o wygląd, Whiteboard przypomina w dużej mierze Windows Ink. Użytkownik może tworzyć zarówno rysunki z zagadnień matematycznych, jak i pisać dowolny tekst, np. za pomocą Surface Pen. Najciekawszą możliwością jest współtworzenie w czasie rzeczywistym. Dzięki temu, użytkownicy mogą przyłączyć się do nas w trakcie tworzenia, wprowadzając własne treści - w tym samym czasie. Do dyspozycji mamy „mazaki” w różnych barwach oraz linijkę. Jak wyobrażamy sobie zastosowanie tego rozwiązania? Jeżeli jeden z użytkowników nie rozumie jakiegoś zagadnienia, inny użytkownik może napisać lub narysować rozwiązanie. Gra w kółko i krzyżyk również nie stanowi problemu. Przypomina to rysowanie po tablicy szkolnej, z tym, że jest to możliwe online, bez potrzeby posiadania tablicy na ścianie.

Prócz zaawansowanych możliwości narzędzia, jak np. rysowanie interaktywnych figur geometrycznych, które automatycznie obliczają szerokości kątów; czy rysowanie tabel, które automatycznie są wyrównywane, do dyspozycji są też prostsze zastosowania, jak tworzenie notatek, zwykłych rysunków, czy zabawa ze znajomymi – wszystko przez Internet. Pozostaje teraz czekać i obserwować, jakie jeszcze ciekawe narzędzia Microsoft udostępni nam tej jesieni.

Damian Lisak
23 maja 2017, 15:40
1 416
Odsłony
Damian Lisak
23 maja 2017, 15:40
1 416
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.