Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Aktualizacja Windows 10 S do wersji Pro - dla...

Aktualizacja Windows 10 S do wersji Pro - dla kogo będzie darmowa?

W tym miesiącu Microsoft zapowiedział nową edycję swojego systemu - Windows 10 S. Z założenia jest to lżejsza (szybsze uruchamianie, wydajność na słabszym i mocniejszym sprzęcie) i bezpieczniejsza (tylko aplikacje ze Sklepu Windows) wersja "Okienek", przeznaczona do pracy w środowiskach edukacyjnych. Windows 10 S będzie też jednak preinstalowany na niektórych urządzeniach konsumenckich, wliczając w to Surface Laptop.

Windows 10 S z uwagi na brak wsparcia dla oprogramowania spoza Sklepu dla części użytkowników może okazać się zbyt ograniczający. Co w przypadku, gdy chcielibyśmy upgrade'ować ten system? Microsoft już na pierwszej prezentacji tłumaczył, że "za niewielką opłatą" S można zaktualizować do wersji Pro. O jakiej opłacie mówimy? O ile nie posiadamy licencji Pro, wynosić ona będzie 49 dolarów. Microsoft tłumaczył, że „Klienci będą mogli łatwo przełączyć się na Windows 10 Pro w dowolnym czasie. Dla naszych klientów z sektora edukacyjnego przejście na wspomniany system będzie darmowe. Dla pozostałych będzie to koszt 49 dolarów lub mniej.” Okazuje się jednak, że upgrade będzie bezpłatny także dla innych użytkowników.

Windows 10 S

Na darmową aktualizację załapią się też użytkownicy technologii asystujących. Z definicji są to technologie dla osób niepełnosprawnych. W przypadku systemu Windows mówimy o ułatwieniach dostępu, takich jak Narrator, Lupa czy Duży kontrast, a także o zewnętrznych aplikacjach, na przykład specjalistycznych czytnikach ekranowych, których w przypadku Windows 10 S nie można pobrać ze Sklepu. Zapowiadając nowe ułatwienia dostępu w Fall Creators Update, Microsoft wspomniał też o możliwościach aktualizacji Windows 10 S: "Zapowiedzieliśmy niedawno Windows 10 S, obiecując urządzeniom z Windows 10 szybszy czas uruchamiania i poprawione bezpieczeństwo oraz niezawodność. Wierzymy, że Windows 10 S jest świetny dla wielu klientów. Inni mogą preferować Windows Home lub Windows Pro. Microsoft zobowiązuje się sprostać potrzebom osób niepełnosprawnych i dostarczyć wyboru opcji dla urządzeń i trybów pracy z systemem operacyjnym Windows. Zapewnimy użytkownikom technologii asystujących przejście do Windows 10 Pro z Windows 10 S bez pobierania opłaty, jednocześnie udoskonalając wbudowaną technologię asystującą i wprowadzając do Sklepu Windows więcej aplikacji asystujących".

To już nie pierwszy raz, kiedy Microsoft idzie na rękę użytkownikom technologii asystujących. Wcześniej mogli oni liczyć na darmową aktualizację do Windows 10 już po wygaśnięciu rocznej oferty.

Krzysztof Sulikowski
19 maja 2017, 12:01
1 536
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
19 maja 2017, 12:01
1 536
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.