Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Build 2017 - kontrolery ruchu, czyli nowy spr...

Build 2017 - kontrolery ruchu, czyli nowy sprzęt dla Windows Mixed Reality

Znajdujemy się w trzecim punkcie dzisiejszego keynote'u. Mowa już była o sposobach na zwiększenie zaangażowania użytkowników i nowościach w Sklepie Windows i Visual Studio. Rozpoczęliśmy też temat niesamowitych narzędzi, dzięki którym Windows może być najlepszym miejscem dla deweloperów. Terry Myerson podnosi teraz kwestię Mixed Reality. Po raz pierwszy z tą technologią zetknął się siedem lat temu. Joe Belfiore pokazał wówczas Terry'emu... tańczącego homara (tak, to prawdziwa historia). Od tego czasu rola Mixed Reality znacznie się zmieniła. Technologia pomaga chirurgom, architektom i inżynierom. "Choć ta historia wciąż jest pisana" - mówi Terry - "wierzę, że zmieni ona wszystko".

Build 2017

Build 2017

Terry pokazuje, w jaki sposób Mixed Reality odmienia środowisko pracy Japan Airlines. Linie szkolą swoich inżynierów w naprawie silników odrzutowych w środowisku HoloLens. Kolejnym przykładem jest projektowanie wystroju restauracji przy pomocy holograficznych mebli. Więcej na temat Windows Mixed Reality powie nam teraz nikt inny, jak Alex Kipman. Przypomina on, że w zeszłym roku Microsoft rozpoczął sprzedaż HoloLens w USA i Kanadzie. Od tego czasu pojawiło się wiele rozwiązań, które nie byłyby możliwe do zbudowania na jakiejkolwiek innej platformie. Czas na liczby: ponad 22 tys. deweloperów opracowało ponad 70 tys. koncepcji dla HoloLens. Użytkownicy spędzili w nich 5,5 mln godzin. Wyświetlona zostaje krótka prezentacja niektórych z tych rozwiązań.

Build 2017

"W przyszłości urządzenia będą miały soczewki" - twierdzi Alex - "Soczewki pozwolą nam oglądać, dotykać i czuć rzeczywistość połączoną. Mixed Reality miksuje rzeczywistych ludzi, obiekty i miejsca z wirtualnymi ludźmi, obiektami i miejscami. W przyszłości nie będziemy musieli wybierać między przezroczystymi lub kryjącymi urządzeniami. Urządzenia będą adaptowały się natychmiast, przechodząc z wirtualnej do połączonej rzeczywistości". Alex twierdzi, że mamy już podstawy, by budować takie rozwiązania dla PC, konsol i samodzielnych zestawów, a Windows 10 jest jedynym systemem, który daje takie możliwości partnerom i klientom.

Build 2017

Windows 10 nie wymaga też dodatkowych sensorów i skompilkowanych konfiguracji, by zestawy MR mogły ze sobą współpracować. Alex przedstawia teraz nowe narzędzie - Motion Controllers for Windows Mixed Reality. Oglądamy teraz prezentację kontrolerów ruchu, których od dawna wyczekiwała społeczność użytkowników i obserwatorów technologii VR/MR.

Build 2017

Build 2017

Wyposażone w zestaw czujników optycznych, przycisków i płytek dotykowych kontrolery ruchu będą idealnie współpracować z zestawami Windows Mixed Reality. Oznacza to, że nie będą potrzebne żadne dodatkowe czujniki czy kamery. Czas na konkretną zapowiedź: tego lata pojawi się pierwszy przystępny cenowo zestaw MR z czujnikiem ruchu od Acer. Cena wynosić będzie 399 dolarów.

Krzysztof Sulikowski
11 maja 2017, 21:37
1 203
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
11 maja 2017, 21:37
1 203
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.