Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Build 2017 - nowe standardy w .NET pozwolą ła...

Build 2017 - nowe standardy w .NET pozwolą łatwo współdzielić kod i interfejs

Windows 10 kocha wszystkie urządzenia - takim wnioskiem swoje wystąpienie zakończył Joe Belfiore. Teraz na scenę zaproszony został Abolade Gbadegesin, architekt Project Rome, która obok Windows Graph stanowi jedną z sił napędzających zaprezentowane dzisiaj rozwiązania. Abolade kieruje się do deweloperów z zamiarem prezentacji tego, jak mogą oni sprawić, by ich aplikacje stały się bardziej angażujące użytkowników, prezentując odpowiednią zawartość w odpowiednim czasie. Zobaczymy to na przykładzie połączenia Windows 10, Visual Studio i Microsoft Graph.

Microsoft rozwija swoje holistyczne podejście, obejmujące nie tylko wszystkie platformy, ale i wszystkich deweloperów. Abolade będzie mówił o nowych technologiach w obrębie Windows Bridges (mostków), które pomogą w przenoszeniu kodu nie tylko pomiędzy urządzeniami, ale i do chmury i IoT. Zaczynamy od przykładowej desktopowej aplikacji .NET, stworzonej na potrzeby firmy. Jej kod można "zrefaktowryzować", by aplikacja stała się dostępna dla innych platform, w tym także dla chmury.

W zeszłym roku Microsoft zapowiedział .NET Standard, ułatwiający przenoszenie kodu między platformami i do chmury. Dziś wsparcie zostaje rozszerzone dzięki .NET Standard 2.0 for UWP, który dostępny będzie jeszcze w tym roku. Więcej informacji znajdziemy na stronie https://docs.Microsoft.com/dotnet/.

Po stworzeniu współdzielonej biblioteki dla iOS, Androida i UWP w Visual Studio możemy zobaczyć podgląd naszej aplikacji na wielu platformach jednocześnie:

Dawniej każdy z owych "targetów" posiadał odrębny UI. Zwykle jednak chcemy go współdzielić, np. dla prostych formularzy. UWP i Xamarin Forms faktycznie posiadają w tym zakresie pewne różnice. Już w tym roku dostępny stanie się XAML Standard 1.0 (więcej informacji na https://aka.ms/xamlstandard), kompatybilny z platformami Windows, iOS i Android. XAML Standard zostanie powiązany z .NET Standard i pozwoli współdzielić UI pomiędzy platformami, podobnie jak .NET pozwala współdzielić kod.

Krzysztof Sulikowski
11 maja 2017, 19:51
1 083
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
11 maja 2017, 19:51
1 083
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.