Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Build 2017 - Cloud-powered Clipboard, czyli S...

Build 2017 - Cloud-powered Clipboard, czyli Schowek w chmurze

Jak jeszcze możemy uprościć sobie życie, korzystając z wielu urządzeń? Joe Belfiore pyta zgromadzoną publiczność o to, kto wysyłał do siebie maila, by przenieść zdjęcie lub tekst z telefonu na PC lub odwrotnie. Oczywiście w odpowiedzi zobaczyliśmy na sali las rąk i uśmiechniętych twarzy. Jak rozwiązać ten uciążliwy problem? Microsoft zamierza przedstawić nowy sposób na błyskawiczne przenoszenie plików z jednego urządzenia na drugie. Tym rozwiązaniem jest Cloud-powered Clipboard, czyli - innymi słowy - Schowek w chmurze.

Nowy rodzaj schowka, który zadebiutuje w Fall Creators Update, będzie zorientowany na Microsoft Graph, pozwalając kopiować zawartość z jednego urządzenia i wklejać je na innym. Istotne jest to, że z funkcji skorzystać można w praktycznie dowolnej aplikacji, która nie musi podlegać żadnym modyfikacjom (niemniej jednak deweloperzy mogą wprowadzić dodatkowe zmiany, by ulepszyć doświadczenie kopiowania do schowka w chmurze). Jak to działa?

Najpierw zaznaczamy tekst i klikamy Kopiuj. Następnie, będąc na drugim urządzeniu (w tym przypadku jest to telefon z... Androidem), tekst ten po prostu wklejamy. Ale nie musimy korzystać nawet ze specjalnej opcji Wklej. SwiftKey jest bowiem zintegrowany z Microsoft Graph i zawiera już skopiowane elementy. Taki element wystarczy stuknąć i gotowe!

Tak wklejony tekst (w tym przypadku w Google Maps) prowadzi od razu do wyniku wyszukiwania na mapie. Z tego samego skorzystać można w kliencie poczty e-mail czy praktycznie każdej innej dowolnej aplikacji. Co ważne, deweloperzy nie muszą niczego zmieniać, by funkcja była dostępna w ich oprogramowaniu. Microsoft pracuje też nad rozszerzeniem Cloud-powered Clipboard, tworząc graficzne menu kontekstowe schowka w chmurze, dostępne wkrótce w aplikacjach Office. Rozwiązanie będzie też udostępnione deweloperom w postaci API.

Czas na małe podsumowanie ze strony Joe Belfiorego. Prelegent tłumaczy, że Fall Creators Update będzie pierwszą taką aktualizacją, w ramach której Windows 10 "pokocha wszystkie wasze urządzenia".

Krzysztof Sulikowski
11 maja 2017, 19:30
2 068
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
11 maja 2017, 19:30
2 068
OdsłonyKomentarze

Zapomnieliście dodać, że bez Cortany działać to nie będzie. Czyli obejdziemy się smakiem, albo będziemy musieli przestawić się na PC z PL na ENG.
johny, 11 maja 2017, 22:15

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.