Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Build 2017 - Windows Ink jako sposób interakc...

Build 2017 - Windows Ink jako sposób interakcji we Fluent Design System

Przed momentem na scenie Build 2017 padła zapowiedź nowego systemu designu w Windows 10 - Microsoft Fluent Design System. Dowiedzieliśmy się o kluczowych cechach tego systemu, który przez ostatnie miesiące funkcjonował nieoficjalnie pod nazwą Project NEON. Joe Belfiore pokaże nam teraz nieco praktycznych aspektów nowego podejścia do interfejsu użytkownika.

Joe wskazuje na rosnącą popularność Windows Ink - w ciągu ostatniego roku liczba użytkowników korzystających z aplikacji ze wsparciem dla wirtualnego tuszu podwoiła się. Fluent Design System odmieni sposób, w jaki używać będziemy Windows Ink. Zaczynamy od demonstracji z użyciem Microsoft Edge. Najpierw widzimy wpisywanie tekstu w polu pisma odręcznego i powiązane wyniki prezentowane przez wyszukiwarkę Bing. Teraz Joe sięga po Surface Pen, by pokazać, jak może ono odmienić doświadczenie użytkowania przeglądarki.

Pióro działa tu podobnie do wskaźnika myszy czy dotyku, umożliwiając przewijanie stron i klikanie odnośników. Za jego pomocą - przytrzymując jego przycisk - możemy też zaznaczyć fragment tekstu i skopiować go z menu kontekstowego. W menu kontekstowym Worda tekst można wkleić, wykreślić etc. Pokazuje to "holistyczne podejście" do urządzenia, jakim jest pióro, pozwalając mu dokonywać pełnych interakcji z całym oprogramowaniem. Joe pokazuje też jedną z ostatnich nowości w programie Windows Insider - rysowanie w dokumentach PDF i zapisywanie ich z naniesionymi poprawkami.

Po małej prezentacji możliwości Windows Ink przejdziemy do szerszego zagadnienia, jakim jest podejście do aplikacji. Prelegent podaje przykład osoby, która chciałaby uporządkować zawartość i aktywności, by te mogły bez przeszkód przepływać między urządzeniami. Na takie rozwiązanie pozwoli Windows w połączeniu z Microsoft Graph. O tym już za moment!

Krzysztof Sulikowski
11 maja 2017, 18:42
1 470
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
11 maja 2017, 18:42
1 470
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.