Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Build 2017 - inteligentne spotkania dzieki Co...

Build 2017 - inteligentne spotkania dzieki Cortanie i Microsoft Teams

Satya Nadella znów podnosi temat inteligentnej chmury, wskazując na współzależności między urządzeniami, ludźmi i aktywnościami. Teraz nastąpi prezentacja tego, co Satya określa mianem inteligentnych spotkań. Na scenę wchodzi Laura Jones, Sr. Product Marketing Manager z Microsoft. Mamy zobaczyć realizację trzech wizji przyszłości produktywności - działania rozwiązań Microsoft na różnych urządzeniach, możliwości implementacji tych rozwiązań w aplikacjach i urządzeniach przez deweloperów oraz optymalizacji doświadczenia spotkań poprzez połączenie wszystkich tych technologii.

Prezentacja rozpoczyna się od wywołania "Hey Cortana". Tak naprawdę po raz pierwszy widzimy wykorzystanie inteligentnego głośnika Haran Kardon Invoke w akcji! Laura pyta Cortanę o to, jak wygląda jej dzień. Asystentka przytacza harmonogram zadań, sugeruje wyjście 10 minut wcześniej na spotkanie. Laura przenosi spotkanie na inny dzień - takie rozwiązania już znamy, jednak chodzi przede wszystkim o to, że Cortanę można zaimplementować w specjalnie dedykowanych urządzeniach. Haran Kardon Invoke jest tego konkretnym przykładem. Laura przesiada się teraz do "samochodu". Następuje prezentacja Cortany zintegorwanej z komputerem pokładowym.

Laura podkreśla, że Cortana jest świadoma platformy, na której obecnie działa, a jej działania są ukierunkowane na kontekst. Pokazuje to również, że przesiadka z głośnika domowego do samochodu odbywa się w sposób płynny.

Teraz przenosimy się do świata Microsoft Teams. Prelegenci mówią o tym, jak kłopotliwe może być spóźnienie się na spotkanie. W takim przypadku Microsoft Teams może przybrać tryb towarzyszący (companion mode). Dzięki temu przebieg spotkania może być relacjonowany w smartfonie, a jego użytkownik może kontaktować się z innymi członkami zespołu. Z takiego API skorzystać mogą też deweloperzy. Widzimy też małą próbkę wykorzystania botów w rozwiązaniach konwersacyjnych.

Deweloperzy mogą też implementować interaktywne powiadomienia do wiadomości pocztowych, które są powiązane z Cortaną i Microsoft Graphs. Ich kliknięcie powoduje wykonanie określonej akcji. Wsparcie dla takich rozwiązań oferowane jest też w ramach rozszerzeń do klienta Outlook.

Krzysztof Sulikowski
10 maja 2017, 18:17
942
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
10 maja 2017, 18:17
942
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.