Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft Edge, czyli drogi na szczyt ciąg da...

Microsoft Edge, czyli drogi na szczyt ciąg dalszy

Ostatnia wielka aktualizacja do systemu Windows 10, czyli Creators Update, wprowadziła sporo korzystnych zmian do przeglądarki Microsoftu, mianowicie Edge. Korzystając z niej zyskujemy dostęp do wielu zaawansowanych funkcji, jak choćby uproszczonej edycji wyświetlonych treści (przy pomocy Windows Ink) czy też odczytywania e-booków w formacie e-pub (również przy pomocy narratora). Nie jest to jednak jedyny element wpływający na ilość odbiorców tej przeglądarki, bowiem niedawno zaprezentowany został najnowszy wariant systemu operacyjnego giganta z Redmond, noszący nazwę Windows 10 S. Jedną z jego cech szczególnych jest wykorzystanie w nim Microsoft Edge jako jedynej dostępnej przeglądarki, co oczywiście przełoży się znacząco na jej udział rynkowy.

Jak wynika z ostatnich raportów, nadal największym gronem odbiorców cieszy się Google Chrome (w chwili obecnej 59% rynku), zaś drugą co do popularności przeglądarką jest leciwy już Internet Explorer (który to jednak traci na znaczeniu, jego udział spadł bowiem z 18,95% do 18,40%). Oznacza to, że Edge ma teraz okazję w pełni rozwinąć skrzydła, bowiem nie wszyscy są zadowoleni z rozwiązania serwowanego przez Google, które to dotychczas dominowało w sektorze edukacyjnym. Warto tu wspomnieć o tym, że mimo ciągłego wzrostu przeglądarka Microsoftu nadal nie przekroczyła progu 6%, lecz jest temu bliższa, niż kiedykolwiek (obecnie 5,62% rynku).

Najnowsze statystyki popularności przeglądarek

Przy wyborze przeglądarki należy wziąć pod uwagę pewien czynnik: mianowicie to, w jakim stopniu przygotowana została ona do działania na konkretnym systemie operacyjnym, zaś w tym przypadku zdecydowanie prowadzi właśnie Edge: w końcu został on stworzony specjalnie z myślą o ostatniej odsłonie Windowsa. Przemawiają za nim również rozmaite testy, jak chociażby ten, który wykazał, że jest to najbardziej energooszczędna z popularnych przeglądarek.

Amadeusz Labuda
10 maja 2017, 11:09
1 243
Odsłony
Amadeusz Labuda
10 maja 2017, 11:09
1 243
OdsłonyKomentarze

"drogi na szczyt", "przełoży się znacząco na jej udział rynkowy".... a na wykresie niecałe 6% buahahahhahhahaah dobreee.. ostatnio już nawet nie próbujecie sprawiać wrażenia, że jesteście obiektywni. Czysta propaganda MS... W sumie to zamiast narzekać mogę przecież wywalić Was z RSS.. :)
Rafał, 10 maja 2017, 11:28
Jak inaczej się na to zapatrywać? Jeśli chodzi o nadal rozwijane przeglądarki, Edge jest na trzeciej pozycji pod względem ilości użytkowników. Dodatkowo wreszcie pojawiła się konkurencja dla Chromebook'ów, które zawyżały dotychczas wynik Chrome (Microsoft nie miał tak naprawdę odpowiednika tych maszyn). Ponadto, cyfry nie kłamią, wzrost jest i nic nie wskazuje żeby miało się to zmienić. Swoją drogą, konkurencyjne przeglądarki bez odpowiednich wtyczek nie oferują tak naprawdę nawet części funkcjonalności Edge. Zastanawia mnie tylko, czy próbowałeś chociaż dać szansę najnowszej przeglądarce Microsoftu, przez dajmy na to, przynajmniej te pół godziny...?
Amadeusz Labuda, 10 maja 2017, 11:59

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.