Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Coraz więcej aplikacji zmienia design na Proj...

Coraz więcej aplikacji zmienia design na Project NEON

Gdy po raz pierwszy testowaliśmy Windows 10 Technical Preview, interfejs graficzny dużo bardziej przypominał Windows 8.1, jednak przez te prawie trzy lata zmienił się diametralnie. Na tym bynajmniej nie koniec. MDL2, czyli 'język designu' obecny w Windows 10 podlega stałej ewolucji, a następnym krokiem będzie Project NEON. Pod taką nazwą od kilku miesięcy pojawiają się zrzuty ekranu i animacje, które później zaczęły nabierać realnych kształtów w buildach Insider Preview. Zobaczmy, co ostatnio zmieniło się w Redstone 3.

O pierwszych przebłyskach projektu NEON w Windows 10 pisaliśmy na początku kwietnia. Nie wygląda to jeszcze do końca tak, jak na nieoficjalnych materiałach, ale zmiany są już wyczuwalne. NEON dotarł w ostatnich dniach do kolejnych aplikacji. Część z nich udało nam się uchwycić na zrzutach ekranu, pozostałe serwujemy Wam z innych źródeł. Najnowsza runda aktualizacji przypadła w udziale takim aplikacjom, jak Kalkulator, Aparat, Rejestrator głosu i Paint 3D. Numery wersji znajdziecie na zrzutach ekranu poniżej. Na jednym z nich zobaczycie też nasze porównanie starego Kalkulatora z nowym.

Eksplorator plików, który także przyjął nowy wygląd, jest elementem, który musimy aktywować samodzielnie. By tego dokonać, upewniamy się, że nasza wersja Windows 10 Insider Preview to 15063 (lub wyższa). Następnie tworzymy nowy skrót i jako lokalizację podajemy:

explorer shell:AppsFolder\c5e2524a-ea46-4f67-841f-6a9465d9d515_cw5n1h2txyewy!App

Po uruchomieniu skrótu powinno wyświetlić się nowe okno Eksploratora plików, jednak niekoniecznie musi się tak stać. Dlaczego? Jest to rozwiązanie oficjalnie niedostępne, aktywowane wyłącznie na naszą odpowiedzialność i najeżone błędami. Jedyne, co my otrzymaliśmy, to czarne okno z logo eksploratora, a następnie... czarny ekran. Eksperyment niezbyt udany, niemniej jednak wiemy, że na pewno niebawem coś się zmieni.

Redstone 3 zadebiutuje oficjalnie we wrześniu tego roku jako kolejna główna aktualizacja Windows 10. Jedną z najważniejszych nowości będzie Project NEON obowiązujący w systemowym interfejsie i spójnych z nim aplikacjach. Dzisiejsze screeny rodem z poligonu doświadczalnego (jak tu nie kochać Fast Ring?) nie są być może najpiękniejszym przykładem - by lepiej załapać smak projektu NEON, zapraszamy do naszego wcześniejszego wpisu: Project NEON na animacjach. Tak będzie wyglądał Redstone 3.

Krzysztof Sulikowski
7 maja 2017, 23:38
1 883
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
7 maja 2017, 23:38
1 883
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.