Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10 trzyma poziom na Steamie

Windows 10 trzyma poziom na Steamie

Windows 10 w wersji 64-bitowej wciąż plasuje się na pierwszym miejscu wśród systemów operacyjnych wykorzystywanych przez użytkowników platformy Steam. Pomimo delikatnego spadku liczby użytkowników Dziesiątki, ta wciąż jest wykorzystywana przez ponad połowę graczy.

Według statystyk z kwietnia, najnowsza odsłona okienek odniosła spadek liczby graczy na poziomie 0,07%, skutkiem czego jej udział delikatnie zmalał do 50,08% użytkowników. Co ciekawe, w tej rywalizacji zyskała 64-bitowa Siódemka, która odnotowała wzrost udziału aż o 0.89%, co daje wynik końcowy na poziomie 30,86%. Wynika z tego, że rywalizacja między tymi dwoma odsłonami Okienek nieustannie trwa, a zainteresowanie Windowsem z niemal ośmioletnim stażem wcale nie maleje. Jeżeli chodzi o udział wszystkich odsłon systemu Windows, te zanotowały wzrost o 0,08% dając im wynik końcowy na poziomie 96,13%. Co na to pozostałe systemy operacyjne? Wzrost zainteresowania wśród graczy odnotował jedynie MacOS 10.12.4 w wersji 64-bitowej poprzez wzrost liczby graczy na poziomie 0,71%, oraz także 64-bitowe Ubuntu 16.04.2 LTS, z tym że tylko o 0,01%. Łączny udział konkurentów okienek na Steam to zaledwie 3,75%.

Windows 10 64-bit deklasuje rywali

Chociaż Creators Update został już udostępniony, a wraz z nim dedykowany graczom Game Mode, nie wpłynęło to za bardzo na popularność Dziesiątki. Być może część użytkowników jeszcze nie jest świadoma tej funkcji, albo po prostu nie daje ona odczuwalnego efektu w trakcie rozgrywki, w efekcie czego spotyka się ona z obojętnością wśród użytkowników platformy Steam. Może być też tak, że potrzeba po prostu czasu, by gracze docenili starania giganta i możliwości Dziesiątki.

Damian Lisak
5 maja 2017, 10:06
1 555
Odsłony
Damian Lisak
5 maja 2017, 10:06
1 555
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.