Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

My People dotarł w końcu do Windows 10. Jak n...

My People dotarł w końcu do Windows 10. Jak nasze wrażenia?

Microsoft udostępnił dziś dwa buildy Windows 10 Insider Preview dla użytkowników w Fast Ring: 16184 (PC) oraz 15208 (Mobile). Obie kompilacje należą też do nowej gałęzi Redstone 3. O czym warto napisać we wstępie? Przede wszystkim o tym, że z gąszczu poprawek wyłania się długo wyczekiwana nowość - funkcja społecznościowa My People! Pierwotnie zademonstrowana przez Microsoft na październikowej konferencji w 2016 r., miała trafić do Creators Update, jednak jej debiut został przesunięty. Dziś - nim trafi do ogólnodostępnego wydania we wrześniu - mogą ją już przetestować Insiderzy. Pobieramy więc kompilację i sprawdzamy, jak funkcja działa w praktyce!

Jeśli chcemy udostępnić zdjęcie, ustalić plany na obiad czy odebrać wiadomość od współpracownika, wszystko to (i wiele więcej) jest już dostępne w formie ujednoliconego interfejsu My People. Pierwszą prezentację funkcji relacjonowaliśmy dla Was w październiku 2016 r., a dziś, po dokładnie 6 miesiącach (i dwóch dniach) możemy przetestować ją samodzielnie. Po wykonaniu aktualizacji do wersji 16184 okazuje się, że funkcja posiada już polską nazwę: Twoje kontakty.

Windows 10 - Twoje kontakty

Oto, co potrafi My People:

  • Przypinanie znajomych do paska zadań: przy pierwszym uruchomieniu My People zasugeruje osoby, które można przypiąć, choć oczywiście tego wyboru możemy dokonywać samodzielnie. W pierwszej wersji testowej musimy ograniczyć się do trzech osób.
  • Podgląd wielu aplikacji komunikatorów jednocześnie: na początku integracja dotyczyć ma aplikacji i protokołów, takich jak Poczta, Skype, Skype dla Firm oraz SMS z Windows Phone i Androida. Zostanie też dodana obsługa rozszerzeń od dostawców zewnętrznych komunikatorów.
  • Wybór preferowanej aplikacji czatu: zostanie on zapamiętany, gdy następnym razem będziemy używać My People.

Jak rozkręcić imprezę na pasku zadań? Przede wszystkim powinniśmy się upewnić, że aplikacje Kontakty, Skype i Poczta są aktualne. Następnie klikamy nową ikonę Kontakty na pasku zadań i przechodzimy przez pierwszą konfigurację doświadczenia. Należy odnotować, że automatyczna synchronizacja kontaktów ze Skype wymaga wersji 11.13+. Jeśli posiadamy starszą wersję komunikatora, synchronizację musimy włączyć samodzielnie, udając się do ustawień Skype.

Windows 10 - Twoje kontakty

Na funkcję społecznościową łączącą wszystkie podstawowe komunikatory Windows 10 w wygodnym menu na pasku zadań zdecydowanie warto było czekać. To nasze pierwsze wrażenia po odpaleniu My People (czy może już raczej Twoje kontakty). Bardziej szczegółowy test przygotujemy dla Was już jutro!

Zapraszamy do lektury naszego testu:
My People w Windows 10 - jak działa?

Krzysztof Sulikowski
28 kwietnia 2017, 22:25
2 508
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
28 kwietnia 2017, 22:25
2 508
OdsłonyKomentarze

Oby udało im się dodać obsługę Facebooka to będzie to najlepszy komunikator.
Rafał, 29 kwietnia 2017, 08:41

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.