Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Comiesięczne aktualizacje Windows 10 podzielo...

Comiesięczne aktualizacje Windows 10 podzielone na dwie tury

Creators Update zadebiutował publicznie blisko dwa tygodnie temu. Prócz wielu nowości funkcjonalnych, poprawionych opcji bezpieczeństwa i prywatności nowa wersja Windows 10 dostarcza też nowych preferencji dotyczących aktualizacji. Użytkownicy mają teraz nad nimi większą kontrolę i mogą je planować, a nawet opóźniać. To jednak nie wszystko, o czym Microsoft pisze w nowym poście na blogu.

Okazuje się, że począwszy od tego miesiąca, aktualizacje zbiorcze będą dzielone na dwie tury. Pierwsza z nich, wypadająca tradycyjnie w drugi wtorek każdego miesiąca (Patch Tuesday) zawierać będzie aktualizacje bezpieczeństwa (New security fixes), a druga - poprawki niezwiązane z bezpieczeństwem (New non-security fixes). Dodatkowo każda z aktualizacji (jako że ciągle mowa o aktualizacjach zbiorczych) zawiera skumulowane poprawki z poprzednich aktualizacji.

Skąd pomysł na rozdzielenie aktualizacji bezpieczeństwa od pozostałych? "Dotychczas większość organizacji pobierała nowe aktualizacje związane i niezwiązane z bezpieczeństwem w ramach aktualizacji zbiorczych wydawanych w Update Tuesday. Teraz owe aktualizacje niezwiązane z bezpieczeństwem będą dostępne kilka tygodni wcześniej. Daje to możliwość sprawdzenia tych aktualizacji przed pobraniem pakietu Update Tuesday (który będzie zawierał te same poprawki, dlatego jeśli nie wdrożycie aktualizacji niezwiązanej z bezpieczeństwem, nadal otrzymacie zawarte w niej poprawki kilka tygodni później)" - wyjaśnia Michael Niehaus z Microsoft.

Pierwsze efekty nowego systemu zdążyliśmy już zaobserwować w kwietniu: pierwsze aktualizacje pojawiły się w ramach Patch Tuesday, a kolejne - dwa tygodnie później. Jak wynika z diagramu i samej zapowiedzi, taki trend zostanie najwyraźniej utrzymany.

Krzysztof Sulikowski
28 kwietnia 2017, 12:39
1 825
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
28 kwietnia 2017, 12:39
1 825
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.