Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Creators Update już prawie na 10% PC z Window...

Creators Update już prawie na 10% PC z Windows 10

AdDuplex uraczył nas w tym miesiącu garścią cennych statystyk, które uwzględniają m.in. adaptację Creators Update na urządzeniach z Windows 10. Dowiemy się też, na urządzaniach których producentów, a także na których urządzeniach Surface najczęściej dokonuje się aktualizacji.

Zacznijmy od sprawdzenia udziałów poszczególnych wersji Windows 10. Po blisko dwóch tygodniach od premiery Creators Update (version 1703) dotarł już na prawie 10% PC z Windows 10. Dominującą wersją jest Anniversary Update, czyli wydanie rocznicowe (82,1%). Z wydania listopadowego, czyli 1511, korzysta jeszcze 6,0% użytkowników, a z oryginalnego RTM - 1,8%. Insiderzy, którzy na swoich maszynach testują najnowsze wydania Windows 10 z gałęzi Redstone 3, stanowią domykające 0,4% spośród ponad 400-milionowej bazy użytkowników Windows 10.

Kolejne wyniki przedstawione przez AdDuplex dotyczą pozyskania aktualizacji na urządzeniach poszczególnych producentów. Nie jest specjalnym zaskoczeniem, że najlepiej wypada pod tym względem sam Microsoft. Na jego urządzeniach (czytaj: na tabletach i laptopach Surface) najnowszą aktualizację pobrało ponad 20% użytkowników. Jedyną porównywalną marką jest MSI. Pozostali producenci nie przebili się przed średnią z pierwszego slajdu, a więc ponad barierę 10%.

Analitycy przyjrzeli się też adaptacji Creators Update na samych tylko urządzeniach z rodziny Surface. Okazuje się, że najbardziej aktualne są Surface Booki (29,3%), a zaraz za nimi Surface Pro 4 (24,1%). Z aktualizację zwlekają użytkownicy Surface Pro 3 (15,2%), Surface 3 (12,4%) Surface Pro (14,4%) i Surface Pro 2 (6,8%). W diagramie nie uwzględniono Surface Studio, bowiem jak wskazuje AdDuplex, jego baza użytkowników jest jeszcze na tyle mała, że na jej podstawie trudno o miarodajne wyniki.

Szybkość adaptacji ostatniego uaktualnienia nie jest być może porażająca, niemniej AdDuplex porównuje ją z Anniversary Update. Pamiętajmy, że we wrześniu tego roku ukaże się kolejna duża aktualizacja Windows 10 o tymczasowej nazwie Redstone 3. Microsoft zapowiedział niedawno (a w zasadzie tylko oficjalnie potwierdził), że tego typu aktualizacje będzie wypuszczał regularnie - w każdy marzec i wrzesień.

Krzysztof Sulikowski
26 kwietnia 2017, 15:09
1 440
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
26 kwietnia 2017, 15:09
1 440
OdsłonyKomentarze

U nas w firmie na żadnym- nie jest dostępny dla wersji Enerprise poprzez WU.
Edgar, 26 kwietnia 2017, 19:11

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.