Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft wprowadza zmiany w Office 365 ProPl...

Microsoft wprowadza zmiany w Office 365 ProPlus

Microsoft zapowiedział dziś kilka zmian dla planu Office 365 ProPlus, spośród których część wejdzie w życie dopiero w 2020 roku. Informacje o tym pojawiły się wraz z inną zapowiedzią, która dotyczy harmonogramu aktualizacji - w przypadku Office 365 ProPlus i Windows 10 będą one wypuszczane dwa razy do roku, w tym samym czasie. Najbliższa aktualizacja Office 365 zostanie więc wydana w tym samym czasie, co Windows 10 Redstone 3.

Zmiany dotyczące modelu aktualizacji wedją w życie we wrześniu tego roku. Po pierwsze, będą udostępniane dwie aktualizacje rocznie, w każdy marzec i wrzesień. Dotychczas aktualizacje Office 365 pojawiały się przeciętnie 3 razy do roku. Microsoft postawił jednak na model półroczny. Po drugie, wsparcie wynosić będzie 18 miesięcy. To o sześć miesięcy dłużej, niż w przypadku 12-miesięcznego wsparcia oferowanego dotychczasowym aktualizacjom. Po trzecie, nowy model połączonych w czasie aktualizacji stanie się też udziałem System Center Configuration Managera.

Microsoft wskazuje też na problem, jaki mają klienci łączący się z Office 365 za pośrednictwem starszych wydań Office. Użytkownicy ci muszą polegać na ograniczonej liczbie usług, dostępnych w ich wydaniu. By upewnić się, że mogą oni wyciągnąć jak najwięcej ze swoich subskrypcji Office 365, Microsoft zaktualizował minimalne wymagania systemowe. By połączyć się z usługami Office 365, wymagany będzie Office 365 ProPlus lub Office z licencją dożywotnią. Zmiana zostanie wprowadzona w życie 13 września 2020 r. Użytkownicy, którzy nie zdecydują się do tego czasu na wersję chmurową, będą mogli też korzystać z klasycznego modelu Office w wersjach z funkcjonującym wsparciem podstawowym. Zmiana dotyczy tylko komercyjnych usług Office 365. Aktualizacja nie zmienia wymagań systemowych ani zasad wsparcia u klientów z dożywotnią licencją Office. Microsoft o planach wprowadzenia zmian będzie aktywnie informować przez ponad trzy lata, by administratorzy mogli się lepiej na nie przygotować. Jako że plan wejdzie w życie w 2020 r., Office 2010, 2013 i 2016 w wersjach dożywotnich będą nadal mogły łączyć się z usługami Office 365.

Na koniec Microsoft wyszczególnia jeszcze kilka narzędzi do katalogowania, monitorowania, testowania kompatybilności i rozwiązywania problemów. Więcej na ten temat administratorzy mogą przeczytać na stronie Microsoft Tech Community.

Krzysztof Sulikowski
21 kwietnia 2017, 00:21
1 414
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
21 kwietnia 2017, 00:21
1 414
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.