Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft wypuścił narzędzie do konfiguracji ...

Microsoft wypuścił narzędzie do konfiguracji firmowych smartfonów

Microsoft wypuścił nową aplikację o nazwie Lockdown Designer. Pozwala ona administratorom zarządzać firmowymi urządzeniami z Windows Mobile za pośrednictwem plików XML, które ustalają, jakie aplikacje i ustawienia będą dostępne dla użytkownika końcowego. Aplikacja umożliwia też stworzenie "ról" dla urządzeń, na których pracuje wielu użytkowników. Każda rola to inny scenariusz użytkowania z własnym zestawem uprawnień dla aplikacji i ustawień.

"Aplikacja Lockdown Designer pomaga skonfigurować i utworzyć blokujący plik XML, który może zostać zastosowany w urządzeniach z Windows 10 Mobile w wersji 1703. Plik blokujący XML determinuje, które aplikacje i ustawienia są dostępne na urządzeniu mobilnym. Możesz skonfigurować własny szablon ekranu Start, korzystając ze zdalnej symulacji w aplikacji. Lockdown Designer pozwala też zdefiniować wiele ról dla użytkowników urządzenia i skonfigurować aplikacje i ustawienia oddzielnie dla każdej roli" - głosi opis aplikacji.

Po uruchomieniu aplikacja informuje, że umożliwia zablokowanie aplikacji i ustawień, skonfigurowanie własnych layoutów i zdefiniowanie ról użytkowników w Windows 10 Mobile. Gdy utworzymy projekt, z urządzeniem końcowym połączenie nawiązujemy zdalnie, za pomocą adresu IP. W kolejnych zakładkach możemy wybierać aplikacje, ustawienia, szybkie akcje, przyciski i inne ustawienia, które dla poszczególnych ról konfigurujemy po prostu je zaznaczając lub odznaczając. Możemy też skorzystać z opcji zdalnej symulacji ekranu startowego, by na własne oczy zobaczyć, jak to będzie wyglądać na docelowym urządzeniu.

Lockdown Designer działa tylko w Windows 10 w wersji 1703, a więc z aktualizacją Creators Update. Aplikację można pobrać bezpłatnie ze Sklepu Windows.

Krzysztof Sulikowski
19 kwietnia 2017, 13:13
1 468
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
19 kwietnia 2017, 13:13
1 468
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.