Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Wsparcie dla oryginalnej wersji Windows 10 za...

Wsparcie dla oryginalnej wersji Windows 10 zakończy się 9 maja

Od kilku dni użytkownicy Windows 10 mogą cieszyć się nową aktualizacją tego systemu, czyli Creators Update. Oczywiście nie wszyscy użytkownicy są nią zainteresowani, a tym samym, nie każdy chce ją pobierać. Pojawia się jednak argument, który może ich do tego skłonić – podstawowa wersja Windowsa 10 od 9 maja bieżącego roku nie będzie już wspierana.

W styczniu zeszłego roku Microsoft wydał aktualizację Anniversary Update (1607) do Volume Licensing Service Center. Tym sposobem zaczęło się odliczanie czasu do zakończenia wsparcia oryginalnej wersji systemu Windows 10 (1507). Wpierw datę zakończenia ustalono na 26 marca, jednakże w późniejszym czasie przesunięto ją na maj, a ostatecznie Microsoft zadeklarował datę 9 maja. Ta data to również Patch Tuesday, czyli wtorkowa aktualizacja, co oznacza, że w tym dniu zostaną udostępnione ostatnie poprawki dla oryginalnej wersji systemu. To wskazuje na to, że celem Microsoft jest, by każdy użytkownik aktualizował swój system do kolejnych dużych wydań.

Podstawowa wersja Windows 10 kończy po mału wsparcie

Chcąc nie chcąc, lepiej dokonać aktualizacji. Głównym powodem jest bezpieczeństwo komputera. Brak aktualizacji oznacza, że jeżeli zostanie odkryta luka w bezpieczeństwie konkretnego wydania systemu, nie zostanie ona załatana, a tym samym komputer będzie podatny na różnego rodzaju zagrożenia, np. wirusy. Zaktualizować lub pobrać nową wersję systemu można z oficjalnej strony Microsoftu.

Damian Lisak
14 kwietnia 2017, 10:15
2 172
Odsłony
Damian Lisak
14 kwietnia 2017, 10:15
2 172
OdsłonyKomentarze

ja w ogóle nie pojmuję, jak można nie być zainteresowanym choćby tylko ze względów bezpieczeństwa moich zbiorów na dysku komputera najnowszą aktualizacją systemu ??? choć mając AddBlock i AddBlock+ w Edge mi się sam włącza i ciężko go jest wyłączyć a blokuje mi Edge... w trakcie np. pisania tego komentarza... ponadto brakuje mi możliwość zapisu plików html na dysku bo to z lewej niby do późniejszego przeczytania to jest jakieś głupie i wolę daną stronę dodawać do ulubionych... ponadto z msn wiadomości jak się klinie w link wiadomości jakiej to już powrót do msn jest jakoby niemożliwy... piszę to jeszcze bardziej nie zdążyłem się temu przyjrzeć ale już mnie to denerwuje i za jakiś czas już będę mógł ogarnąć te głupoty o które się potykam...
ru, 16 kwietnia 2017, 10:55

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.