Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Project NEON na animacjach. Tak będzie wygląd...

Project NEON na animacjach. Tak będzie wyglądał Redstone 3

Jak już prawdopodobnie wiadomo, Microsoft szykuje aktualizację graficznego interfejsu użytkownika, którą wprowadzi w kolejnej wersji Windows 10. Interfejs funkcjonuje teraz pod nazwą Project NEON i czeka na swoją implementację w Redstone 3. Do tej pory widzieliśmy już statyczne zrzuty ekranu, czytaliśmy opisy wtajemniczonych (podobno) źródeł i widzieliśmy pierwsze przebłyski nowego interfejsu w aplikacjach Muzyka Groove oraz Filmy i TV. Dziś mamy dla Was kolejną porcję wizualizacji projektu.

Project NEON ma połączyć minimalistyczne cechy MDL2 (następcy Modern UI) z rozmyciami znanymi z Aero Glass, dodając przy tym coś od siebie. Fani gładszych i płynniejszych interfejsów powinni być zadowoleni z tego, co zaraz zobaczą. Nim przejdziemy do nowych animacji, zatrzymajmy się na moment przy menu Start. Jak zostało pokazane na zrzucie ekranu, kafelki będą podlegać podobnym rozmyciom, jakie możemy ustawić dla tła menu Start. Naszym zdaniem takie połączenie wprowadza do interfejsu więcej spójności i *wcale* nie sądzimy tak dlatego, że sami jesteśmy wielbicielami rozwiązań rodem z Windows 7. No dobrze, zobaczcie to sami:

Teraz możemy na animacjach ujrzeć te elementy, które widzieliśmy już wcześniej na zwykłych zrzutach ekranu. Zacznijmy od zaktualizowanej aplikacji Poczta. Pojawia się tu specyficzne połączenie rozmycia z delikatnym podświetleniem, gdy wskaźnik myszy znajdzie się nad elementem, który można kliknąć. Nie jest to prawdopodobnie ostateczna wersja Poczty. Widzimy sporo nieużywanej przestrzeni, jednak nie jest wykluczone, że przy wyższych rozdzielczościach takie rozwiązanie może się przyjąć.

Ciekawe rozwiązanie zademonstrowano też w Muzyce Groove. Gdy przyjrzymy się bliżej animacji poniżej, zauważymy, że grafika artystki nie jest na stałe przytwierdzona do okna, lecz porusza się, gdy te okno przeciągamy, jak gdyby punkt zaczepienia i siły przeciągania opierały się na zmienionych wektorach.

Na koniec mamy jeszcze przykład współdziałania interfejsu NEON z ekranami dotykowymi. W interfejsie tabletu będą pojawiać się animacje potwierdzające stuknięcie elementu przez użytkownika. Dzięki temu będziemy mogli z większą pewnością poruszać się po interfejsie także na mniejszych ekranach.

Project NEON to obecnie zaledwie kilka przebłysków i koncepcji, jednak w najbliższych miesiącach będą one nabierać realnych kształtów. Spodziewamy się kolejnych aktualizacji w ramach programu Insider, w którym już od paru dni możemy testować nową gąłąź Windows 10 Redstone 3.

Krzysztof Sulikowski
9 kwietnia 2017, 18:35
2 678
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
9 kwietnia 2017, 18:35
2 678
OdsłonyKomentarze

Fajne, fajne, tylko z kaflami dali by sobie siana.
Jack, 10 kwietnia 2017, 12:52

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.