Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Scorpio posiada wydajność porównywalną do fla...

Scorpio posiada wydajność porównywalną do flagowych kart graficznych!

Pomimo prezentacji najnowszego dzieła Microsoftu, nie wiadomo tak naprawdę czym będzie się różnić wieloplatformowe oprogramowanie Scorpio od PlayStation 4 Pro. Wiadomo natomiast, że konsola giganta będzie charakteryzowała się GPU o mocy obliczeniowej 6 teraflopów i aż 12GB pamięci RAM GDDR5.

Ma to mieć odzwierciedlenie w lepszej wydajności przy uruchamianiu tytułów o większej rozdzielczości, a sama moc obliczeniowa procesora graficznego jest bliska tej osiąganej na komputerach stacjonarnych, co czyni Scorpio bardzo mocną wydajnościowo konsolą. Podobną moc obliczeniową w komputerach stacjonarnych w czystych warunkach osiąga się na kartach graficznych Radeon RX 470 lub podkręconym RX 480, jednak porównanie mocy obliczeniowej nie odzwierciedla prawdziwej wydajności urządzenia. Dlatego można też przypuszczać, że w Scorpio w celu uzyskaniu wydajności w tej rozdzielczości mogła zostać wykorzystana karta graficzna GTX 1070 lub AMD Fury X-class, dla których ta rozdzielczość również jest wyzwaniem. Podejrzenie pada również na model 1080, który jako jedyny stabilnie działa w wysokiej rozdzielczości nawet przy zmiennych warunkach pogodowych. Nie zmienia to jednak faktu, że Scorpio świetnie sobie poradził na testach z grą Forza Motorsport osiągając równe lub lepsze wyniki niż GTX 1070, co daje świetny wynik dla konsoli.

Płyta główna konsoli Scorpio

Osiągając tak dobre wyniki, rynek konsol może ponownie odżyć, zwłaszcza że te co raz bardziej odbiegały wydajnością od komputerów stacjonarnych. Ponadto, nie dość że Scorpio będzie w stanie uruchamiać najnowsze tytuły w rozdzielczości 4K zachowując świetną wydajność, to użytkownicy będą mogli uruchomić na nowej konsoli tytuły ze swojej biblioteki Xbox One i 360.

Damian Lisak
6 kwietnia 2017, 16:34
2 040
Odsłony
Damian Lisak
6 kwietnia 2017, 16:34
2 040
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.