Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

var Sovia = new Tech(), czyli Satya Nadella p...

var Sovia = new Tech(), czyli Satya Nadella po raz pierwszy w Polsce

Konferencja var Sovia = new Tech(), która odbyła się w Warszawie to wydarzenie które kierowane było przede wszystkim do programistów i klientów biznesowych, aby zachęcić i przekonać ich do tworzenia oprogramowania pod ofertę Microsoftu, a także do korzystania z oferty giganta. Poruszono na niej tematy dotyczące m.in. HoloLens, Azure czy Xamarin.

Na konferencji pod względem merytorycznym odnośnie omawianych tematów nie dało się dowiedzieć niczego nowego. Osoby śledzące losy Microsoftu raczej nie dowiedziały się niczego o planach giganta ponad to, co już wiedziały lub czego się domyślały. Wisienką na torcie tejże konferencji jednakże nie było omawianie usług, a samo pojawienie się Satyi Nadelli, CEO Microsoftu, i jego wypowiedzi w odniesieniu do polskich deweloperów. Nadella podczas prezentacji podkreślił rolę twórców oprogramowania i startupów, wspominając o polskich programistach i ich znaczeniu w kwestii rozwoju. Rolą Microsoftu jest wsparcie tych firm i programistów w procesie tworzenia i wdrażania pomysłów wraz z ekspansją na rynek globalny. Przedstawione zostały przykłady polskich przedsiębiorstw i instytucji wykorzystujących technologię, takich jak Inter Cars czy mBank, które tworzą nowe ścieżki rozwoju poprzez wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań. Ponadto Nadella spotkał się m.in. z przedstawicielem Senfino, młodej firmy, która za pomocą startupu stała się prężną firmą nie tylko na naszym rynku, a która współpracuje z Microsoftem nad rozwojem HoloLens. Skoro już o startupie mowa, pod koniec konferencji ogłoszono nową inicjatywę o nazwie Startberry. Dzięki temu młode firmy pracując nad swoimi projektami, będą miały dostęp do najnowszych technologii, doradztwa ze strony ekspertów czy też możliwość nawiązania nowych kontaktów biznesowych. Inicjatorami tego wydarzenia są firmy Senfino, EY oraz Microsoft. Nowe centrum powstanie w Warszawie przy ulicy Grochowskiej 306, gdzie do dyspozycji będzie 650 m2, a jego otwarcie przewidziano na lipiec tego roku.

Konferencja var Sovia = new Tech()

Tego typu inicjatywy mogą mieć niebagatelny wpływ na rozwój firm technologicznych i informatycznych w naszym kraju. Microsoft w ten sposób może zyskać nowych partnerów biznesowych, a także nowe rozwiązania i aplikacje pod swoje rozwiązania. Polskie firmy natomiast łatwiej mogą się rozwinąć, znaleźć kierunek rozwoju czy nawiązać współpracę z innymi firmami, jak chociażby z samym gigantem.

Damian Lisak
3 kwietnia 2017, 10:21
1 202
Odsłony
Damian Lisak
3 kwietnia 2017, 10:21
1 202
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.