Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Wiele nowości w marcowej aktualizacji Office ...

Wiele nowości w marcowej aktualizacji Office 365!

Możliwość współpracy w arkuszu aplikacji Excel była dotychczas dostępna jedynie w usłudze Excel Online oraz na urządzeniach mobilnych z systemem Android, Windows Mobile i iOS. Nowa aktualizacja wprowadza tę funkcję dla użytkowników Excel 2016 na komputerach z systemem Windows. Umożliwia ona podgląd arkusza wielu użytkownikom na raz, jak i pracy w nim, dzięki czemu cały zespół może tworzyć wszystkie dane w jednym dokumencie, w tym samym czasie. Funkcja ta niewątpliwie przypadnie do gustu pracownikom firm, których praca w dużym stopniu polega na tworzeniu statystyk, raportów i innych informacji w arkuszu Excela. Jedna osoba może tworzyć tabele i wykresy, gdy w tym czasie druga może już wprowadzać dane. Praca zespołowa w firmie może nabrać nowego znaczenia.

Współpraca w arkuszu Excel

Prócz współtworzenia, w aplikacjach Excel, Word i PowerPoint na komputerach PC pojawiła się funkcja Autozapisu dokumentu, jednakże dotyczy to dokumentów przechowywanych w SharePoint Online, OneDrive oraz OneDrive dla Firm. Zapewnia to bezpieczeństwo pracy nad dokumentem, zwłaszcza jeżeli użytkownik rzadko zapisuje plik w trakcie pracy.

Pojawił się także długo wyczekiwany Microsoft Teams, który jest odpowiednikiem popularnej i lubianej aplikacji Slack. Aplikacja giganta dostępna jest dla wszystkich użytkowników komercyjnych pakietu Office 365. Tydzień temu Teams został udostępniony także we wszystkich pakietach Office 365 dla Edukacji. Więcej informacji odnośnie tej aplikacji można znaleźć na naszym Portalu.

W zeszłym tygodniu gigant ogłosił dostępność aplikacji Microsoft Bookings, która ma na celu ułatwienie firmom planowanie i zarządzanie spotkaniami ze swoimi klientami. Wadą jest niestety to, że usługa dostępna jest wyłącznie dla subskrybentów pakietu Office 365 Business Premium. Informacje o Bookings również można znaleźć na naszym Portalu.

Aplikacja Microsoft Bookings

OneNote także został wzbogacony w tym miesiącu o nowe funkcje. W wersji na Windows 10 poprawiono działanie odczytywania rysowania i rozwiązywania układu równań. Funkcja jest dostępna dla wszystkich subskrybentów Office 365. Ponadto, pojawiła się funkcja Accessibillity Checker, która analizuje notatki pod kątem czytelności dla osób z wadą wzroku. Z tej funkcji mogą korzystać wszyscy użytkownicy OneNote w systemie Windows 10, a także jest dostarczana za pomocą aplikacji pakietu Office w wersji dla komputerów z systemem Windows i Mac, oraz (Office) Online. Oprócz nowych funkcji, udostępniono także dla użytkowników OneNote Online nową kartę Rysuj, którą szerzej opisaliśmy wcześniej.

Nowości w OneNote

Użytkownicy korzystający z oprogramowania Visio mogą teraz tworzyć schematy blokowe za pomocą nowych szablonów Data Visualizer. Dodatkowo nowy panel Slide Snipets pomoże użytkownikom Visio eksportować diagramy i fragmenty jako slajdy w prezentacji PowerPoint. Data Visualizer jest dostępny dla subskrybentów pakietu Office 365 Insider Slow dla komputerów z systemem Windows. Slide Snippets natomiast jest dostępny dla wszystkich subskrybentów pakietu Office 365.

Nowe możliwości w Visio

Nowości w tym miesiącu nie brakowało. W przyszłym miesiącu spodziewamy się wielkiej aktualizacji Creators Update, ale patrząc na rozwój pakietu Office tuż przed premierą Redstone 2, ten nie powinien zakłócić w żaden sposób rozwoju pakietu biurowego Microsoftu. Gigant niewątpliwie poświęca mu równie dużą uwagę, jak najnowszemu systemowi.

Damian Lisak
29 marca 2017, 19:14
1 722
Odsłony
Damian Lisak
29 marca 2017, 19:14
1 722
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.