Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Creators Update wprowadza prostsze płatności ...

Creators Update wprowadza prostsze płatności w aplikacjach UWP i Edge

Microsoft Edge doczekał się zupełnie nowego API, które pozwala dokonywać uprosczonych płatności w oknie przeglądarki. Chodzi dokładnie o odświeżone Payment Request API, integrujące przeglądarkę Edge z aplikacją Portfel (Microsoft Wallet) w Windows 10. Funkcjonalność zadebiutuje w Creators Update w najbliższych tygodniach.

Co istotne, z nowego API będą mogli korzystać deweloperzy aplikacji i rozwiązań UWP. Łatwiejsze płatności będzie można więc integrować z istniejącymi aplikacjami, a to zapewni użytkownikom łatwiejsze mikropłatności. Dlaczego jest to tak ważne? Microsoft powołuje się na badania, z których wynika, że najbardziej odstręczającą klientów cechą zakupów online jest przydługi i nazbyt skomplikowany proces płatności: "Średni udokumentowany wskaźnik porzucenia koszyka zakupów [online] wynosi 68,81%, a 27% klientów sklepów online w USA anulowało w zeszłym roku zamówienie z uwagi na zbyt długi/skomplikowany proces płatności".

Jako że ponad 90% przychodów twórców płatnych aplikacji pochodzi z zakupów wewnątrz aplikacji (In-App Purchases), istotne jest, by model owych płatności był możliwie przyjazny dla użytkownika. Jak podaje Microsoft, nowe Payment Request API pozwoli sprzedawać nie tylko funkcjonalności premium, ale też dobra materialne i usługi, które nie posiadają natywnego wsparcia w Sklepach Windows i Xbox. "API dostarcza zintegrowanego rozwiązania dla aplikacji Universal Windows Platform (UWP), znosząc skomplikowany proces wymagania od użytkownika wprowadzenia informacji o płatności i wyboru sposobu dostawy" - dodaje Stan Chang, Program Manager w Microsoft.

API opiera się na specyfikacji W3C Payment Request API i pozwala znacząco skrócić proces płatności dzięki możliwości powołania się przez użytkownika na już zapisane dane w aplikacji Portfel. Ma to także zalety pod kątem bezpieczeństwa. Ryzyko naruszenia danych jest znikome, bowiem informacje o płatności podlegają tokenizowaniu.

Payment Request API dla deweloperów UWP jest już dostępne i można z niego korzystać, począwszy od Windows 10 w kompilacji 15003 oraz SDK w tej samej wersji. Szczegółowe wskazówki dotyczące implementacji API (która to wbrew pozorom jest banalnie prosta) znaleźć można na blogu Windows Developer.

Krzysztof Sulikowski
29 marca 2017, 14:26
1 721
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
29 marca 2017, 14:26
1 721
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.