Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows Insider ma już 10 mln testerów. To 2,...

Windows Insider ma już 10 mln testerów. To 2,5% bazy użytkowników Windows 10

Windows Insider Program wystartował 30 września 2014 r. i początkowo jego twórcy zakładali, że do inicjatywy dołączy ok. 250 tysięcy użytkowników lub maksymalnie 400 tysięcy. Po pierwszym roku funkcjonowania programu jego ówczesny szef, Gabe Aul, nie krył swojego zdumienia, gdy społeczność Insiderów rozrosła się do kilku milionów. Microsoft zdecydował, że Windows Insider będzie kontynuowany po premierze Windows 10, a za jego pośrednictwem użytkownicy będą pobierać i testować nowsze wersje sytemu. Jest tak do dziś, a program osiągnął rozmiary, których twórcy nie spodziewali się nawet "w najśmielszych snach".

Droga do osiągnięcia kamienia milowego wynoszącego 10 milionów użytkowników zajęła firmie z Redmond niecałe 2,5 roku. Zacznijmy jednak od początku, czyli października 2014 roku. Wiadomo, że w pierwszych tygodniach po premierze pierwszej kompilacji Windows 10 Technical Preview liczba Insiderów sięgała już miliona. Kilka miesięcy później, w marcu 2015 r. było już ich 3 miliony, a liczbę 7 milionów odnotowano jeszcze w roku 2016. Dane wypadałoby więc zaktualizować, na co pokusił się Yusuf Mehdi z Microsoft.

"Mamy jedno z tych niewiarygodnych doświadczeń z naszym programem Windows 10 Insider. Zliczamy dziś ponad 10 mln Windows Insiderów, a wielu z nich to fani, którzy testują i używają najnowszych kompilacji Windows 10 w codziennych zastosowaniach. Ich feedback jest szybki i wściekły, mają nieustępliwie wysoką poprzeczkę wobec tego, czego oczekują, ale to inspiruje nasz zespół i pozwala nam skupiać się [na tych kwestiach] każdego dnia". Z *zaledwie* trzymilionowym wzrostem w ciągu ostatniego roku program Windows Insider widocznie zwalnia, ale to w zasadzie było do przewidzenia. Przystąpić do programu jest bowiem niezwykle łatwo, jednak pozostanie w nim okupione jest ryzykiem (czy wręcz koniecznością) napotykania przeróżnych błędów i problemów, typowych dla wersji beta.

Dla przypomnienia dodajmy jeszcze, że ostatnia znana liczba użytkowników Windows 10 to 400 milionów (dane sprzed pół roku). Nietrudno wyliczyć, że wśród nich Insiderzy stanowią tylko 2,5%, choć to i tak wystarczająco, by pchać rozwój systemu do przodu.

Krzysztof Sulikowski
27 marca 2017, 18:33
1 482
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
27 marca 2017, 18:33
1 482
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.