Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Asystent aktualizacji Creators Update zdradza...

Asystent aktualizacji Creators Update zdradza numer wersji RTM

Creators Update, czyli testowana w programie Windows Insider kolejna duża aktualizacja Windows 10, publicznie zadebiutuje w kwietniu i - podobnie jak Anniversary Update - będzie udostępniany falowo. Microsoft szykuje jednak specjalną aplikację asystenta, która pomoże w aktualizacji już od dnia premiery. Aplikacja zdradza numer wersji RTM. Okazuje się, że kompilacja o takim numerze została już wydana w Slow Ring.

Aplikacja o nazwie Windows 10 Update Assistant wyciekła właśnie do sieci za sprawą entuzjasty Microsoft, znanego z Twittera użytkownika WalkingCat. Jako że jest to najwyraźniej testowe i nieoficjalne wydanie, nie zachęcamy do jego instalacji poza testową maszyną wirtualną (wciąż robimy to na własną odpowiedzialność). Asystent prezentuje się standardowo, jeśli przypomnimy sobie wcześniejsze aplikacje prowadzące użytkownika do nowych wersji systemu. Brak tu jednak jeszcze kluczowej funkcjonalności, a więc możliwości pobrania oficjalnego Creators Update.

Windows 10 Update Assistant

Po uruchomieniu aplikacji ujrzymy komunikat informujący nas, że "Jedną z najlepszych funkcji Windows 10 jest to, że staje się on lepszy z każdą aktualizacją. Na tym PC nie znajduje się obecnie najnowsza i najlepiej chroniona wersja Windows 10. Na tym PC znajduje się wersja 14393. Najnowszą wersją jest 15063". Innymi słowy, Windows 10 Update Assistant sygnalizuje, że build RTM dla Creators Update to 15063. Kompilacja o tym numerze trafiła do Insiderów kilka dni temu, wczoraj dotarł do kręgu Slow i prawdopodobnie niebawem dotrze też do wszystkich użytkowników Anniversary Update.

Windows 10 Update Assistant

Asystent aktualizacji pozostaje niefunkcjonalny dlatego, że w Redmond nie naciśnięto jeszcze dużego, czerwonego przycisku, który zatwierdza aktualizacje. Gdy ta zostanie oddana do użytku, numer wersji naszego systemu z 14393 (1607) przeskoczy na 15063 (1704).

Krzysztof Sulikowski
24 marca 2017, 12:05
2 129
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
24 marca 2017, 12:05
2 129
OdsłonyKomentarze

Przecież on może pobierać ten numerek z sieci... i być może uruchomiony za tydzień pokaże zupełnie inną kompilacje... 15063 zawiera jeszcze kilka poważnych błędów... ale kto wie, może załatwią je aktualizacjami dynamicznymi...
A., 24 marca 2017, 14:33

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.