Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10 Anniversary Update z aktualizacją ...

Windows 10 Anniversary Update z aktualizacją zbiorczą 14393.969

Wprawdzie od marcowego Patch Tuesday minął już prawie tydzień, jednak Microsoft zdecydował się wydać drugą w tym miesiącu (po 14393.953) aktualizację zbiorczą dla Windows 10 w wersji 1607 (Anniversary Update). Po jej pobraniu wersja systemu zostanie zamieniona na 14394.969. Nowości nie są zbyt znaczące i - o ile nie korzystamy z opisanego poniżej oprogramowania - aktualizację możemy w zasadzie pominąć.

KB4015438 jest pomniejszą aktualizacją, a na jej liście zmian pojawiły się tylko dwie poprawki:

  • Rozwiązany znany błąd opisany w KB4013429, który powodował wysypywanie się Odtwarzacza DVD Windows i innych aplikacji wykorzystujących biblioteki Microsoft MPEG-2;
  • Rozwiązany znany błąd opisany w KB4013429, którego doświadczali wybrani użytkownicy Windows Server 2016 i Windows 10 1607 z włączonym Switch Embedded Teaming (SET). Problem objawiał się jako zakleszczenie (deadlock) i najczęściej był sygnalizowany błędem DPC_WATCHDOG_VIOLATION lub VRF_STACKPTR_ERROR w zrzucie pamięci.

Odtwarzacz DVD Windows nie jest aplikacją dołączoną do systemu. Użytkownicy mogą ją pobrać ze Sklepu Windows w cenie 65 zł. Błąd dotyczył jednak nie tyle samej aplikacji, co funkcjonalności systemowych, z którymi korespondują podobne odtwarzacze. Ponadto należy zaznaczyć, że aktualizacja trafiła tylko na PC. Wygląda więc na to, że Microsoft bardziej zajęty jest mniej znaczącymi błędami, niż np. luką w zabezpieczeniach ekranu blokady w Windows 10 Mobile, która od ponad miesiąca czeka na swoją łatkę.

Tak czy inaczej, jeśli interesuje Was dzisiejsza aktualizacja, możecie ją pobrać, udając się do Ustawień > Aktualizacja i zabezpieczenia > Sprawdź aktualizacje.

Krzysztof Sulikowski
20 marca 2017, 20:19
2 424
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
20 marca 2017, 20:19
2 424
OdsłonyKomentarze

Nie tylko odtwarzacze DVD się wysypywały,Adobe Premiere również, bo jak ktoś kodował do mpg2 to chyba program korzystał z uszkodzonych bibliotek. Format może nie najnowszy ale wielu ludzi chce mieć jeszcze DVD z filmem. I jak tu żyć z takim systemem? Mam 7 komputerów i tylko na jednym jest Win 10 w celach testowych, całe szczęście...
Jerzy, 21 marca 2017, 06:48

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.