Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Departament Obrony USA o korzyściach z Window...

Departament Obrony USA o korzyściach z Windows 10 i Azure

Jeśli wierzyć byłem CIO amerykańskiego Departamentu Obrony, Pentagon przejdzie wkrótce niemal w całości na najnowszą technologię od Microsoft w postaci Windows 10 i chmury Azure. Terry Halvorsen twierdzi, że JRSS (Joint Regional Security Stacks) jest już w połowie procesu aktualizacji blisko czterech milionów urządzeń.

Migracja tak wielu urządzeń ma być efektem strategii odejścia od systemów użytkowanych przez rząd na wyłączność i własnych fizycznych serwerów. "Zacznijmy poruszac się z prędkością, z jaką może poruszać się przemysł" - mówi Halvorsen i tłumaczy, że około 90% systemów operacyjnych DOD (US Department of Defense) przejdzie niebawem na Windows 10. Amerykańska obronność przechodzi też do Azure. Na początku tego roku Azure Government (Azure dla instytucji rządowych) dostał się na listę DoD Impact Level 5 PA, co pozwala Departamentowi Obrony i innym agencjom na planowanie, szacowanie i autoryzowanie środowisk roboczych oznaczonych tym poziomem. Innymi słowy Azure zapewni DOD bardziej elastyczne, wydajne, skalowalne i przystępne cenowo środowisko, które zastąpi tradycyjne hardware'owe serwerownie, pozwalając przy tym nadal pracować z rozwiązaniami on-premise w centrach danych DoD.

Jakie korzyści mogą osiągnąć instytucje rządowe, przenosząc się do chmury? Rozważmy przykład budowy multi-serwerowej platformy, choćby do celów testowych. Tradycyjnie takie przedsięwzięcie zajęłoby co najmniej kilka miesięcy i wymagałoby sporych nakładów finansowych. Dla kontrastu Azure pozwala wykonać testową konfigurację i migrację środowisk roboczych w ciągu kilku tygodni czy nawet dni. Dzięki skalowalności i samego charakteru chmury, gdy test wypadnie niepomyślnie, całe środowisko można przywrócić na starą infrastrukturę, nie ponosząc dalszych kosztów utrzymania. "Po raz pierwszy dokonaliśmy tego w całości polegając na gotowym wyposażeniu. Myślę, że w obecnej sytuacji to wielka zmiana kultury, która się utrzyma" - dodaje Halvorsen.

Jak tłumaczy Microsoft, "Platforma Azure dla instytucji rządowych umożliwia niedrogie zmodernizowanie całej infrastruktury lub jej części bez konieczności kupowania nowego sprzętu centrum danych. Jest to jedyne hybrydowe rozwiązanie chmurowe dla instytucji rządowych, które umożliwia elastyczną i spójną obsługę kluczowych dla działalności danych i obciążeń w publicznych, prywatnych i hostowanych środowiskach chmury oraz działa w określony przez Ciebie sposób. Ponadto możesz przejść do chmury w dogodny dla siebie sposób dzięki dużej liczbie rozwiązań, usług, narzędzi i języków. Możesz używać maszyn wirtualnych z systemem Windows lub Linux, usług platformy, takich jak Azure Active Directory i Azure SQL Database, oraz platform aplikacji, takich jak .NET, JAVA czy LAMP".

Krzysztof Sulikowski
20 marca 2017, 16:48
1 300
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
20 marca 2017, 16:48
1 300
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.