Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft Translator kończy wsparcie dla star...

Microsoft Translator kończy wsparcie dla starszych wersji Windows/Windows Phone

Microsoft wprowadza istotne zmiany do swojej aplikacji Translator, kończąc wsparcie dla starszych wersji Windows na PC i smartfonach. Użytkownicy, którzy nie zaktualizowali swoich systemów, od środy nie będą mogli pobrać aplikacji ze Sklepu, a niebawem przestanie ona w ogóle działać. Przestaną być też wspierane niezaktualizowane wersje Translatora. Jakich edycji Windows to dotyczy?

Microsoft zapowiedział, że począwszy od 22 marca tego roku aplikacja Translator przestanie być widoczna w Sklepie Windows dla użytkowników Windows 8, Windows Phone 7.1 i Windows Phone 8, a od 30 kwietnia wszystkie (nawet zaktualizowane) wersje aplikacji przestaną w tych systemach działać. Translator wciąż będzie jednak oferował wsparcie dla nieco nowszych systemów - Windows 8.1 i Windows Phone 8.1, a nowe aktualizacje pojawią się niebawem. Użytkownicy tych systemów będą jednak musieli pobrać te aktualizacje przed 30 kwietnia. W przeciwnym razie Translator przestanie działać także tutaj. Jedynie użytkownicy Windows 10 nie muszą się o nic martwić - Translator będzie działać w dowolnej wersji. Póki co nie ma też konieczności pobierania nowszych aktualizacji systemu (jak Anniversary Update czy Creators Update).

Użytkownikom podstawowego Windows 8/Windows Phone 8 pozostaje ściągnięcie aktualizacji do najnowszych dostępnych wersji, co generalnie oznacza Windows 10 i Windows 10 Mobile. Jako że nie wszystkie smartfony do takiej aktualizacji się kwalifikują, czasami najnowszą wspieraną wersją jest po prostu Windows Phone 8.1.

Według niektórych raportów zewnętrznych analityków zaledwie 2% komputerów PC wciąż działa z podstawowym Windows 8. Liczba ta jest i tak zaskakująco duża, bowiem darmowa aktualizacja Windows 8.1 nie ma praktycznie wad, które skłaniałyby użytkowników do pozostania przy *gołej* Ósemce.

Krzysztof Sulikowski
20 marca 2017, 15:35
955
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
20 marca 2017, 15:35
955
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.