Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10 będzie pobierał aktualizacje w poł...

Windows 10 będzie pobierał aktualizacje w połączeniu taryfowym

Pełno jest historii firm, które traciły pieniądze z powodu automatycznego pobierania aktualizacji w Windows 10. Działo się tak, gdyż system sam wymuszał ściąganie łatek nawet jeśli komputer działał w płatnej sieci, przez co rachunki od dostawców sieciowych niejednokrotnie wynosiły krocie. Niektóre przedsiębiorstwa nawet uznały, iż dla świętego spokoju warto wrócić do poprzedniego Windowsa. Na szczęście jakiś czas później pojawiła się opcja ustawienia połączenia bezprzewodowego jako taryfowego, dzięki czemu limit danych nie był już przekraczany. Niestety, sytuacja ta może się już niebawem zmienić.

Począwszy od wtorkowej łatki, system Windows 10 (Insider Preview) znowu zacznie pobierać aktualizacje, nie zważając na ograniczenia taryfowe. Wskazuje na to dosyć jasno komunikat, który pojawił się w sekcji Windows Update: Będziemy automatycznie pobierać i instalować aktualizacje, o ile nie używasz połączenia taryfowego, w przypadku którego mogą być naliczane opłaty. W takiej sytuacji będziemy automatycznie pobierać tylko aktualizacje niezbędne do zapewnienia bezproblemowego działania systemu Windows. Co prawda dotyczyć to będzie tylko części łatek, niemniej może się to odbić negatywnie na zużyciu danych.

Windows Update w Insider Preview

Nie jest pewnym, czy po ukazaniu się Creators Update system nadal będzie dokonywał opisywanego wyżej wymuszenia, jednak nie jest ono z pewnością funkcją pożądaną przez właścicieli firm, której pracownicy często zmuszeni są do korzystania z płatnej łączności, jak chociażby LTE. Trudno im się zresztą dziwić, w końcu przekroczone limity zużycia danych oznaczają większe, często wręcz drakońskie koszty.

Amadeusz Labuda
17 marca 2017, 08:52
1 827
Odsłony
Amadeusz Labuda
17 marca 2017, 08:52
1 827
OdsłonyKomentarze

Ostatnia wtorkowa aktualizacja powoduje duże problemy!! Windows 10 KB4013429 -Opisane w bazie wiedzy!! Jak można wypuszczać tak niedorobiony produkt."Windows DVD Player (and 3rd party apps that use Microsoft MPEG-2 libraries) crashes when run." I co robić? Czekać na poprawkę poprawki.... Moja cierpliwość powoli się kończy.
Jerzy, 18 marca 2017, 11:11

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.