Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Creators Update - wersja RTM ma być gotowa w ...

Creators Update - wersja RTM ma być gotowa w tym tygodniu

Do wydania pierwszej w tym roku dużej aktualizacji Windows 10 pozostało już tylko parę tygodni. Naturalnie rodzą się więc spekulacje na temat wersji RTM. Jak na razie wiadomo tyle, że ostatnie kompilacje w programie Insider Preview nie były tożsame z wersją finalną, niemniej jednak pojawiły się wyraźne głosy, że taka kompilacja może zostać wydana nawet w tym tygodniu.

Bez wątpienia wiele w tej kwestii zmienił wydany kilka dni temu build 15055, w którym po raz pierwszy pojawiło się oficjalne odniesienie do "Wersji 1703". Microsoft tym samym zabił nam niezłego ćwieka. Z jednej strony istnieją mocne przesłanki o wydaniu Creators Update w marcu, z drugiej zaś - że aktualizacja zostanie odroczona do kwietnia. Być może rozwiązaniem jest właśnie nowy, nieoficjalny raport, który mówi, że w marcu skompilowana będzie wersja RTM, a do użytkowników stabilnego wydania trafi ona dopiero w kwietniu.

Raport ukazał się na łamach portalu Windows Central, a jego autorzy twierdzą, że po wielu miesiącach prac Windows 10 Creators Update jest już prawie gotowy do wydania. W tym tygodniu nastąpić ma przełomowy moment - dokonana zostanie kompilacja wersji RTM (Release To Manufacturing), która jako kandydat do wydania publicznego zostanie oddany w ręce Insiderów. Publiczna premiera przewidziana jest na 11 kwietnia. Wtedy to pierwsi użytkownicy Anniversary Update otrzymają możliwość aktualizacji. Co z użytkownikami innych wydań Windows 10 i innych urządzeń? Według raportu Creators Update na ich urządzeniach (w tym także z Windows 10 Mobile) zagości najpóźniej w maju.

Podobny proces był już udziałem Anniversary Update, na który wielu czekało z niecierpliwością. Microsoft, by uniknąć masowych problemów z aktualizacją, wprowadził model falowy. Jako pierwsi swoje urządzenia zaktualizowali wybrańcy z "białej listy", a dopiero później cała reszta. Ostatecznie trwało to kilka miesięcy, lecz nawet mimo zachowania ostrożności nie obyło się bez licznych problemów. Pozostaje tylko zachować nadzieję, że tym razem Microsoft wyciągnął lekcje i przygotuje Creators Update na szereg (nie)przewidzianych okoliczności, by aktualizacja przeszła płynnie i bez zgrzytów.

Krzysztof Sulikowski
13 marca 2017, 19:11
1 630
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
13 marca 2017, 19:11
1 630
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.