Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft i Steelcase chcą przedefiniować prz...

Microsoft i Steelcase chcą przedefiniować przestrzeń roboczą

Microsoft nawiązał współpracę ze specjalistami projektowania wnętrz i środowisk pracy ze Steelcase. Partnerstwo ma na celu promocję holistycznego podejścia do cyfrowej transformacji oraz stworzenie przestrzeni biurowych przyszłości, gdzie technologia jest naturalnie zintegrowana, a otoczenie sprzyja współpracy i produktywności.

Nietrudno się domyślić, że za warstwę technologiczną całego przedsięwzięcia odpowiadać będą urządzenia Surface wraz z oprogramowaniem Windows 10 i Office 365. Wszystko to zostanie połączone z architekturą Steelcase, by stworzyć "Przestrzenie Kreatywne" ("Creative Spaces"). Przestrzenie takie - jak głoszą twórcy - pomogą firmom zrewolucjonizować ich przestrzenie robocze, zarówno fizycznie, jak i cyfrowo. "Creative Spaces zaprojektowano, by pomóc ludziom wyzwalać ich własny potencjał kreatywny, przenosić ich kreatywność na pracę i poprawiać sposób, w jaki pracują z zespołami. Creative Spaces odblokowują ludzką wyobraźnię i optymalizują sposób interakcji zarówno z kolegami z zespołu, jak i urządzeniami Surface, odsłaniającymi pełne możliwości Windows 10 i Office 365" - pisze Ryan Gavin, General Manager z zespołu Surface Devices.

Microsoft powołuje się na zeszłoroczny raport, z którego wynika, że kreatywność jest jedną z kluczowych umiejętności, które powinien posiadać pracownik. Jest to również istotne w perspektywie przyszłościowej, bowiem "aby odnieść sukces w ekonomii jutra, która będzie odznaczać się produktywnością, należy (...) odblokować kreatywność pracowników i przetoczyć ją z rozmysłem do produktów, rozwiązań i strategii biznesowej firmy". Według partnerów rozwinięciu kreatywności u pracowników przysłuży się fuzja ich produktów. "Urządzenia Surface z Windows 10 pozwalają ludziom osiągnąć więcej w domu, szkole, pracy lub gdziekolwiek indziej na świecie. Steelcase jest globalnym liderem w projektowaniu przestrzeni roboczej i architekturze, zajmując się projektowaniem innowacyjnych przestrzeni roboczych od ponad 100 lat" - dodaje Gavin.

Partnerzy nie chcą po prostu stworzyć nowych biurek, krzeseł czy sal konferencyjnych, lecz dostosować wnętrza kreatywne do codziennego rytmu ludzi i pomagać pojedynczym osobom i całym grupom w rozwijaniu twórczego potencjału. Jednym z niuansów jest możliwość płynnego przechodzenia z trybu "ja" na tryb "my". Z ciekawszych rzeczy warto jeszcze wspomnieć o zapowiedzi rozwiązań pracowniczych z udziałem technologii Microsoft Azure IoT, które Steelcase przedstawi w najbliższych miesiącach.

Krzysztof Sulikowski
7 marca 2017, 15:05
1 190
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
7 marca 2017, 15:05
1 190
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.