Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Samsung Galaxy pozwoli odblokować dowolny PC ...

Samsung Galaxy pozwoli odblokować dowolny PC z Windows 10

W zeszłym roku Samsung wprowadził na rynek Galaxy TabPro S, stylowy tablet z Windows 10, którego funkcją specjalną była możliwość odblokowania za pomocą czytnika linii papilarnych, wbudowanego w smartfony Galaxy z aplikacją Samsung Flow. Galaxy TabPro S jest obecnie jedynym urządzeniem, które współpracuje z tą funkcją, jednak niebawem ma się to zmienić.

Samsung zamierza rozszerzyć działanie aplikacji na praktycznie wszystkie PC-ty z Windows 10. Jak głosi ostatni opis w sklepie Google Play, "Samsung Flow jest teraz kompatybilny z TabPro S, ale będzie wspierał wszystkie PC wraz z następną główną aktualizacją Windows 10 (dostępną na początku kwietnia). Dziękujemy". Aktualizacja, do której odnosi się producent, to oczywiście Creators Update, który funkcjonuje teraz jako wersja poglądowa w programie Windows Insider. Wiadomość ta niesie jeszcze jedno przesłanie. Samsung na wzór zapowiedzi Dell z zeszłego miesiąca jest kolejnym producentem, który potwierdził dokładną datę premiery Creators Update (Microsoft aż tak wylewny nie był, pozostawiając to raczej partnerom).

"Możesz łatwo odblokować urządzenie TabPro S i zalogować się do niego za pomocą prostego, znaczącego gestu na obsługującym odciski palców urządzeniu przenośnym Samsung włączonym przez Bluetooth. Możesz czytać i odpowiadać na powiadomienia z serwera na urządzeniu przenośnym z urządzenia TabPro S. Ponadto aplikacja Samsung Flow inteligentnie wykrywa stan połączenia danych urządzenia TabPro S i w razie potrzeby automatycznie konfiguruje router Wi-Fi urządzenia przenośnego" - najwyraźniej wszystko to wkrótce stanie się udziałem dowolnych komputerów z Creators Update.

Mając na uwadze popularność linii Samsung Galaxy i dostępność czytnika linii papilarnych w wielu modelach, możliwość biometrycznego odblokowania komputera BEZ potrzeby wyposażania go w dodatkowe peryferia wydaje się bardzo poręcznym dodatkiem. Ponadto aplikacja Samsung Flow pozwoli użytkownikom przenosić zawartość pomiędzy urządzeniami, a także monitorować i odpowiadać na powiadomienia telefonu z poziomu PC. Aplikację pobrać można ze sklepu Google Play.

Krzysztof Sulikowski
21 lutego 2017, 15:12
1 748
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
21 lutego 2017, 15:12
1 748
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.