Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Kolejna wersja Windows 10 w tym roku oficjaln...

Kolejna wersja Windows 10 w tym roku oficjalnie potwierdzona

W zeszłym roku Microsoft wspomniał na blogu, że planuje wydawać dwie aktualizacje funkcjone Windows 10 rocznie. Jak na razie firma dotrzymuje słowa. Pierwszą aktualizacją w tym roku będzie Creators Update (Redstone 2), który ukazać się ma w kwietniu. Wiemy już jednak na pewno, że w planach jest druga aktualizacja (Redstone 3), przewidziana na drugą połowę 2017 roku.

Potwierdzenie drugiej aktualizacji w tym roku (a piątej w ogóle) padło na konferencji Ignite w Australii. Na temat tego wydania nie wiadomo jeszcze zbyt wiele, jednak do tej pory pojawiło się kilka przesłanek. Po pierwsze - nowy język interfejsu, rozwijany pod nazwą Project Neon. Według wstępnych informacji następca Modern UI oraz MDL2 połączy cechy wyglądu Windows 10 z kilkoma przyjemnymi szlifami, przywodzącymi na myśl styl Aero, jednak w nowocześniejszym wydaniu. Galerię z pierwszymi zrzutami ekranu udostępniliśmy tutaj. Ostatnio pojawiła się też informacja, że Neon będzie spójny z Xbox One. Kolejna zmiana przewidziana dla Redstone 3 wiąże się z nowym spojrzeniem na smartfony. Jako że pełna pulpitowa wersja Windows 10 może już być uruchamiana na urządzeniach ARM wraz z klasycznymi aplikacjami Win32, pierwsze smartfony nowej generacji trafią na rynek prawdopodobnie właśnie z Redstone 3 na pokładzie.

By lepiej zrozumieć powyższy diagram, powinniśmy odnieść go do innego slajdu z prezentacji Microsoftu. Chodzi tu o cykl życia poszczególnych wydań (dużych aktualizacji funkcjonalnych) Windows 10. Twórcy wychodzą z założenia, że chcą wspierać jednocześnie zawsze dwa takie wydania (co najmniej), dlatego przy każdej kolejnej aktualizacji wcześniejsza wersja przedostatnia traci wsparcie. W ten sposób Microsoft realizuje wizję systemu jako usługi - stale aktualizowanej i udoskonalanej.

Więcej informacji o Redstone 3 poznamy w maju na konferencji Build 2017. Bądźcie wtedy z nami, bowiem jak zwykle przeprowadzimy pełną relację z jednego z najważniejszych dorocznych wydarzeń w kalendarium Microsoft.

Krzysztof Sulikowski
21 lutego 2017, 12:40
2 064
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
21 lutego 2017, 12:40
2 064
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.