Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Dlaczego zmiana kręgu Windows Insider trwa ta...

Dlaczego zmiana kręgu Windows Insider trwa tak długo?

Jeśli tak jak my pozyskujecie lub pozyskiwaliście kiedykolwiek nowe kompilacje Windows 10 za pośrednictwem programu Windows Insider, być może zastanawialiście się, dlaczego przejście z jednego kręgu do innego tyle trwa. Sama zmiana ustawienia sposobu aktualizacji (Fast, Slow, Release Preview) to często kwestia sekund, niemniej jednak rzeczywiste przeniesienie maszyny do innego kręgu może trwać nawet 24 godziny. Microsoft tłumaczy, dlaczego tak się dzieje.

Gdy jesteśmy przykładowo w Slow Ring (wolnym sposobie aktualizacji) i przechodzimy do Fast Ring (szybkich aktualizacji), nim będziemy w stanie pobrać najświeższą kompilację z tego kręgu, może upłynąć nawet doba. Może też się zdarzyć, że nie będziemy w stanie pobrać najnowszej kompilacji, a Windows Update zaproponuje nam coś starszego. Dotąd nie było jasne, skąd 24-godzinne przerwy w dostawie, jednak najwyraźniej odpowiedź się znalazła. Mówiąc krótko - program Windows Insider wykonuje sprawdzenie kompatybilności, by upewnić się, że nasza maszyna otrzyma właściwy build Windows 10. Jest to zależne m.in. od typu systemu, edycji, regionu i ustawień językowych. Procesu nie da się zainicjować ręcznie, a komputer będzie gotowy na pobranie aktualizacji dopiero po jego ukończeniu.

Insider

Jak tłumaczy Microsoft, wspomniany proces może zająć nawet całą dobę: "Gdy wasza maszyna zostaje zaktualizowana do Windows 10 i wybierzecie swój pożądany krąg aktualizacji [ring], w tle musi się wykonać proces znany jako 'Compatibility check'. Nie istnieje sposób na ręczne wymuszenie uruchomienia tego procesu. Proces ten pozwala rozpoznać typ systemu (32-bit, 64-bit), edycję builda (Home, Pro, Enterprise), ustawienia kraju i języka, oraz inne wymagane informacje. Gdy proces zostaje ukończony, wasza maszyna zostanie automatycznie skierowana na następną aktualizację przeznaczoną dla wybranego przez was kręgu. Dla pierwszego builda na danej maszynie ukończenie tego może zająć do 24 godzin".

Fast, Slow, czy Release Preview - który sposób wybrać? Poszczególne kręgi opisaliśmy bardziej szczegółowo tutaj. Warto też zaznaczyć, że kręgi i ich właściwości są spójne między Windows 10 i Windows 10 Mobile.

Krzysztof Sulikowski
17 lutego 2017, 14:27
1 460
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
17 lutego 2017, 14:27
1 460
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.