Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Healthcare NExT, czyli jak Microsoft chce prz...

Healthcare NExT, czyli jak Microsoft chce przekształcić opiekę medyczną

Microsoft zapowiedział kilka nowych inicjatyw i rozwiązań dedykowanych służbie zdrowia, które pomogą partnerom i organizacjom w używaniu inteligentnych technologii, zdolnych do poprawy jakości ludzkiego życia. Pod wspólnym szyldem Healthcare NExT firma zintegruje technologie badawcze i medyczne, a także ustanowi nowy model współpracy z partnerami medycznymi.

Problemy branży medycznej są prawdziwym wyzwaniem - odrębne i niepołączone systemy informatyczne, niezgodność środowisk z różnych części świata to tylko wierzchołek góry lodowej. Microsoft remedium zdaje się dostrzegać w chmurze: "To wielkie wyzwanie, ale wierzymy w technologię - zwłaszcza w chmurę, AI oraz narzędzia do współpracy i biznesowej optymalizacji. To one będą kluczowe dla transformacji opieki medycznej". Firma proponuje więc nie tylko zasoby, potrzebne do zaprzęgnięcia AI, ale też ogłasza utworzenie Microsoft AI in Health Partner Alliance - grupy partnerów skupionych na rozwijaniu technologii medycznej. Jej członkowie otrzymają unikatowe szkolenia i dostęp do technologii Microsoft, doradztwa ekspertów i zestawów danych.

Microsoft rozpoczął też współpracę z University of Pittsburgh Medical Center, w której organizacje będą pracować nad kilkoma projektami, zaczynając od przekształcania klinicznej produktywności. Pozostałe projekty z partnerami Healthcare NExT to:

  • HealthVault Insights - nowy projekt badawczy zorientowany na generowanie nowych wglądów w stan zdrowia pacjenta, dopasowanie planów opieki i wzrost zaangażowania pacjenta z wykorzystaniem najnowszych osiągnięć naukowych w machine learning.
  • Microsoft Genomics - dział zajmie się przyspieczeniem procesu sample-to-answer dzięki wykorzystaniu narzędzi opartych na Azure i zorkiestrowanego ekosystemu innowacyjnych partnerów, takich jak BC Platforms czy DNAnexus.
  • Inteligentne czat-boty - to także projekt badawczy, który pozwoli partnerom budować napędzane przez AI narzędzia konwersacyjne.
  • Project InnerEye - oparte na badaniach, zasilane przez AI narzędzie do planowania radioterapii. Celem jest przyspieszenie uzyskiwania skanów 3D przez onkologów - z kilku godzin do kilku minut. Asystująca technologia AI da ekspertom pełną kontrolę nad adekwatnością danych wyjściowych i zapewni wysoki poziom spójności, prawdopodobnie tnąc też koszta.

"Cel jest szczytny: wspomóc ludzi w prowadzeniu zdrowszego życia. Do tej pory zaledwie w kilku branżach stawiano czoła bardziej złożonym problemom, niż stawia opieka medyczna" - dodaje Peter Lee z Microsoft Research NExT.

Krzysztof Sulikowski
17 lutego 2017, 12:58
1 042
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
17 lutego 2017, 12:58
1 042
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.