Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Platforma .NET ma już 15 lat

Platforma .NET ma już 15 lat

Niedawno świętowaliśmy 20 urodziny Visual Studio, tymczasem Microsoft przypomina o kolejnym jubileuszu - 15 urodzinach .NET. Pierwsza wersja platformy ukazała się światu 13 lutego 2002 r., stanowiąc część Visual Studio.NET. Już od początku istnienia platforma .NET pozwalała deweloperom szybko budować i rozwijać zaawansowane aplikacje, zaczynając od aplikacji desktopowych i serwerowych.

Na osi czasu .NET należy oczywiście zaznaczyć też debiut ASP.NET jako nową generację Active Server Pages oraz oczywiście nowy język programowania C#. "Z biegiem lat .NET i jego ekosystem dorosły i rozrosły się, by odpowiadać na potrzeby wszystkich typów deweloperów i platform. Gdy zmieniał się krajobraz technologiczny, zmiany stawały się też udziałem .NET. Za pomocą .NET możecie budować wszystko, wliczając w to wieloplatformowe apki webowe, usługi w chmurze, aplikacje na urządzenia mobilne, gry i wiele, wiele więcej. Mamy też żywą społeczność open-source, do której możecie się przyłączyć pod kątem .NET" - podsumowuje .NET Team.

W zeszłym roku Microsoft otworzył kod źródłowy .NET Core, wliczając w to środowisko uruchomieniowe i biblioteki frameworka. Wraz z wydaniem Visual Studio 2017 7 marca tego roku oraz 20 urodzinami VS, narzędzia .NET Core przejdą do wersji 1.0. Tego samego dnia odbędzie się keynote i panele z pytaniami i odpowiedziami na żywo. Nim będziemy świętować i relacjonować dla Was - czytelników CentrumXP - najważniejsze doniesienia z jubileuszowych webcastów, zachęcamy do obejrzenia wywiadu z Andersem Hejlsbergiem, ojcem języka C#, który dzieli się historiami związanymi z .NET, open source i nie tylko.

Krzysztof Sulikowski
14 lutego 2017, 15:21
917
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
14 lutego 2017, 15:21
917
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.