Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Zaawansowane zarządzanie tożsamością w Azure ...

Zaawansowane zarządzanie tożsamością w Azure dzięki integracji z SailPoint

Na przestrzeni ostatniego roku zespół Azure współpracował blisko z dużymi klientami z pełnych regulacji segmentów - opieki zdrowotnej, usług finansowych czy farmacji - pomagając im pomyślnie wdrażać i użytkować Azure AD Premium. Z tych doświadczeń firma wywnioskowała, że aby sprostać unikalnym wymaganiom bezpieczeństwa i zasadom, prócz funkcji oferowanych przez Azure AD Premium potrzebna jest zaawansowana kontrola zarządzania tożsamością w zasobach on-premise i chmurowych.

Z tego względu Microsoft nawiązał współpracę z SailPoint, jednym z wiodących liderów w zakresie zarządzania tożsamością. Technologia nowego partnera w połączeniu z zabezpieczeniami dostępu i ochroną tożsamości Azure AD pomoże w zaspokojeniu najbardziej wymagających potrzeb bezpieczeństwa i zasad wspólnych klientów. Integracja z SailPoint rozszerza Azure Active Directory Premium i dostarczy pełnej aprowizacji i narzędzi do zarządzania cyklem życia w systemach przedsiębiorstw w modelach on-premise lub w chmurze.

Pierwszym krokiem w powiązaniu technologii będzie synchronizacja widoku oraz dostępu do aplikacji użytkowników Azure AD z SailPoint. Dzieje się to bezpośrednio poprzez rozwiązanie, które automatycznie pozyska konta użytkowników, zezwolenia grup oraz dane z Microsoft Access Panel, które zostaną przekazane do SailPoint Identity Cube. Działa to także w drugą stronę - SailPoint może wysyłać dane o zmianach do Azure AD, gdy dostęp jest modyfikowany. Oprócz tego SailPoint połączy się z aplikacjami dostępnymi poza Azure AD, wliczając w to oprogramowanie on-premise, takie jak EPIC, szeroko rozpowszechniony w służbie zdrowia.

Prócz rozszerzonych możliwości związanych z uwierzytelnianiem, certyfikacją, kontrolowaniem zasad i cyklem życia, SailPoint pozwoli zastosować zmianę hasła Azure AD do wszystkich przypisanych systemów w SailPoint, które współdzielą zasady dotyczące hasła. Dzięki temu wystarczy, że użytkownik jednorazowo zmieni hasło w Azure AD, a będzie ono zsynchronizowane z połączonymi systemami on-premise i chmurowymi.

Krzysztof Sulikowski
11 lutego 2017, 13:22
949
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
11 lutego 2017, 13:22
949
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.